GTA 5 Bir Anda Kasmaya Başlıyor! - R9 270x

Bazen 30 dakika sonra. Bazen açılır açılmaz. Bazende hiç. Isınıyor mu diye bende düşündüm ölçtüm ama değerler normaldi. Yani 70-80 dereceye falan vurmuyor. Zaten ek 2 tane fan taktırmıştık PC'yi toplatırken.
Win 8 gerçekten fark ettirir mi? Ayrıca evet oyunu orijinal satın aldım.
GTA Vice City'de bile Windows 7 ile 8 olması fark ediyor.

Arkada çalışan uygulamaları kapat, işlemci kaynaklı olabilir.

Herşeyi kapatıyorum zaten girmeden önce. Normalde hiçbir şey yok. Hatta ben oyunu aldım çoktan bitirdim. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Son bir haftadır böyle neredeyse.

AMD ekran kartını ASUS veya Powercolor'dan başka marka alırsan böyle olur.

Yok şimdiye kadar tüm oyunları high - ultra'da açmıştı. Zorlandığı zaman zaten FPS olarak belli ediyordu, düşürdüğümde gayet akıcı bugüne kadar boyutu ve görselleri yüksek her oyunu oynadım. Bir tek GTA 5'te böyle oldu oda son bir haftadır. Oyunu bitirdim hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.

Neden Sapphire ve Zotac tavsiye etmiyorum ? | Technopat Sosyal @Recep Baltaş ın Sapphire ekran kartlarıyla ilgili bir yazısı okumanı tavsiye ederim.

İşte malesef ki almış olduk. Zaten ben bizzat başında değildim ağabeyim bir arkadaşına toplattırmıştı. Herhalde maliyeti daha ucuz diye aldı. Ama şuana kadar hiçbir oyunda kasma donma atma olmamıştı. GTA V'te de olmamıştı ama şimdi bitirdim free takılırken aniden dediğim gibi oluyor. İş işten geçti zaten artık. :)

Malesef bu sorun bende de var oyunun ilk 40 45 dk hiç bir sorun yok 55 60 fps alıyorum, 40 dk geçtikten sonra ani takılmalar başlıyor ısıları da kontrol ediyorum max 65 derece
galiba ramle alakası var oyuna ilk başladığımda 3.5 gb ramle başlıyor ama sonra 7.8gb kadar çıkıyor. Arka plandaki uygulamaların hepsi kapalı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı