TLOU'nun 27,7 GB RAM kullanması normal mi?

Daha fazla  
Hayatımda ilk defa bu kadar RAM kullanımı görüyorum. Çözümü yok mudur?

1680116332390.png

Hayatımda ilk defa bu kadar RAM kullanımı görüyorum. Çözümü yok mudur?

Eki Görüntüle 1719657
Optimizasyon tarafında baya eksik kalmışlar. Ne kadar RAM varsa o kadarını kullanırım diyor oyun. Bende 16GB RAM var 14ü kullanılıyor oynarken. FPS ve çökme sıkıntısı yaşayan da bir sürü insan var. En iyisi bir kaç hafta bekleyip patchlenmesi.

TLOU yakın zamanda bilgisayar platformuna çıkmış en hatalı, en optimizasyon özürlüsü oyun. Bunu Steam yorumlarından rahatlıkla görebilirsin. Bu sebeple hayır, orijinali 2013'te PS3'e çıkmış oyunun 27GB RAM kullanması kesinlikle normal değil.

Patch bir ise yaramamışmı.

Hocam RAM kullanımı aşırı yüksek PS5 16 GB RAM ile 4K 60 FPS rahat oynatırken PC'de yetmemesi tamamen kötü optimazsyondan kaynaklı. Paylaşımlı bellek yapmak da istemedim ne gerek var. Patch da herkeste olmasa da ufak bir kısımda oyuna girmede bir tık daha kolaylaştırıyor işleri yoksa yine aynı patlak bıraktım yeni patch gelene kadar.

Hocam RAM kullanımı aşırı yüksek PS5 16 GB RAM ile 4K 60 FPS rahat oynatırken PC'de yetmemesi tamamen kötü optimazsyondan kaynaklı. Paylaşımlı bellek yapmak da istemedim ne gerek var. Patch da herkeste olmasa da ufak bir kısımda oyuna girmede bir tık daha kolaylaştırıyor işleri yoksa yine aynı patlak bıraktım yeni patch gelene kadar.

Patch geldi ama yok abi hala kötü bir oyunun ultrası ile yüksek arasında grammı fark olmaz FPS çok değişmiyor takılmalar ara ara oluyor gene ne yapacağız biz.

Patch geldi ama yok abi hala kötü bir oyunun ultrası ile yüksek arasında grammı fark olmaz FPS çok değişmiyor takılmalar ara ara oluyor gene ne yapacağız biz.

Hocam bugün ve cuma iyi yama gelecek diye söz vermişler inan 20 FPS midemi bulandırdı. Ne FSR 2.0 ne ayar düşürmek FPS'yi etkilemiyor. 2 saati zor tamamladım inan.

Yeni konular

Geri
Yukarı