TM'de 5K'den mezuna bırakmak doğru mu?

21FIFA

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce TM'de 5K'den mezuna bırakmak doğru mu? Mesela ben hukuk istiyorum. Galatasaray, Bilkent, Boğaziçi veya TOBB gibi üniversiteler için 1 sene daha mezuna kalmaya değer mi sizce?

@Shimada Sensei saydığı üniversiteler aşırı prestijli üniversiteler. Örneğin Galatasaray Üniversitesinin öğretim dili Fransızca. Vakıf üniversiteleri iş bulma konusunda aşırı yardımcı da olur da 5 binden mezuna bırakması da çok riskli.

@Shimada Sensei saydığı üniversiteler aşırı prestijli üniversiteler. Örneğin Galatasaray Üniversitesinin öğretim dili Fransızca. Vakıf üniversiteleri iş bulma konusunda aşırı yardımcı da olur da 5 binden mezuna bırakması da çok riskli.
Yani? Sonuç olarak benimle aynı şeyi söylüyorsun sadece net değilsin. 1 yıl 1 yıldır, 5 bin sıralama adam olana çok bile, sonraki sene kazanacağı garanti değil.

Arkadaşa hangi üniversitelerde hukuk bölümü geldiğini bilemiyorum, Galatasaray üniversitesi dediğine göre sıralaması ilk 100 içerisindeydi diye hatırlıyorum. ÖSYM'nin de ilk 100 bursu oluyor, arkadaş onun için de uğraşıyor olabilir. Hatırladığım kadarıyla normal burs tutarının 3 katı oluyor ve karşılıksız veriliyor. Bir Galatasaray Üniversitesi ile ODTÜ bir değil mesela. Galatasaray Üniversitesi mezunlarına Fransa yolu da açılır ama yapacağı iş de çok riskli. Kendisinde o azmi görebiliyorsa mezuna bırakabilir, demek istediğim bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı