TN Panel Cidden Kötü Mü?

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Bir süre öncesine kadar monitör önerilerinde ben de TN panel önermemeye özen gösteriyordum. Sonra şu anda kullandığım dizüstü bilgisayarımın ekranının TN panel olduğunu öğrendim. Bunu şimdiye kadar birkaç konuda sorduysam da tatmin edici bir cevap alamadım. TN panel cidden o kadar da kötü mü? Oyun performansından çok memnunum, farklı açılardan bakınca bozulmalar meydana geliyor fakat onun dışında "çamura bakmak" kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Alıştığım için mi böyledir, yoksa bazı istisnalar mevcut mu? Monitör almayı düşünüyorum ve bu monitör cidden müthiş görünüyor. Fiyatı uygun, renk kalitesi harika, kıvrımlı olmasına sonradan alışırım o sıkıntı değil. Sadece oyun performansı nasıldır onu merak ediyorum. VA paneller hakkında oyun performansı açısından pek parlak şeyler okumadım. Sanıyorum bu monitörün forumda kullanıcısı çok özellikle kullanan kişiler yorum yaparsa sevinirim.

Kesinlikle monitör çok güzel ve 9. gün şansıma ölü piksel oluştu iade ettim onun yerine bunu aldım IPS olmasına rağmen AOC de ki kalite canlılık kesinlikle yok yanına bile yanaşamaz.

Eki Görüntüle 480805

İyi günler hocam kullandığınız acer monitörü bir süredir araştırmaktayım ancak tatminkar bir yorum veya inceleme bulamadım.monitör full hd ve 27 inç olduğu için pikseller belli oluyormu acaba oyunlarda ghosting türü sıkıntıları varmı ? Cevap verirseniz sevinirim tekrar iyi günler dilerim.

Görüntü kalitesi olarak diğer seçeneklerden geride oluşu bir şeyi kötü yapmaz. Siz zaten Tn kullanıyor ve memnun olduğunuzu söylüyorsunuz, bütçeniz neye yetiyorsa onu alın. Bütçe de oynama yapabiliyorsaniz tabi ki bir tık zorlayin.

İyi günler hocam kullandığınız acer monitörü bir süredir araştırmaktayım ancak tatminkar bir yorum veya inceleme bulamadım.monitör full hd ve 27 inç olduğu için pikseller belli oluyormu acaba oyunlarda ghosting türü sıkıntıları varmı ? Cevap verirseniz sevinirim tekrar iyi günler dilerim.
Hocam kesinlikle pikseller belli olmuyor ve monitör ile aram yakın olmasına rağmen.
Monitör ilk geldiğin de kenar çerçevesi biraz kalın geldi bana ama sonra dan gözüm alışınca gayet iyi gelmeye başladı gözüme.
FreeSync ile 1MS özelliğini aynı anda kullanamıyorsunuz bu kötü.
Ben ucuza aldım 840 TL’ye geldi büyük cuma indirimi olduğu için benim aldığım fiyata göre iyi bir monitör ama şimdi alıcak olursanız o fiyata bir önceki almış olduğum AOC G2590 model monitörü öneririm onun canlılığı çerçevesinin inceliği çok iyi.

Hocam kesinlikle pikseller belli olmuyor ve monitör ile aram yakın olmasına rağmen.
Monitör ilk geldiğin de kenar çerçevesi biraz kalın geldi bana ama sonra dan gözüm alışınca gayet iyi gelmeye başladı gözüme.
FreeSync ile 1MS özelliğini aynı anda kullanamıyorsunuz bu kötü.
Ben ucuza aldım 840 TL’ye geldi büyük cuma indirimi olduğu için benim aldığım fiyata göre iyi bir monitör ama şimdi alıcak olursanız o fiyata bir önceki almış olduğum AOC G2590 model monitörü öneririm onun canlılığı çerçevesinin inceliği çok iyi.

ilginize tşk. ederim bendede rx 570 ekran kartı var bu yüzden 1080p ekran almak zorundayım.2 gün önce Dell SE2717H aldım ancak iade ettim pikseller 1 metre geriden bakmama rağmen tek tek sayılıyordu adeta 1 ms özelliğinin freesync ile kullanılmaması kötüymüş peki fifa gibi oyunlarda ghosting olmuyormu?Biliyorsunuz ürün alıp iade etmek sıkıntılı işler bu monitör bütçeme uygun olduğu için sizi rahatsız ettim tekrar kusura bakmayın.

ilginize tşk. ederim bendede rx 570 ekran kartı var bu yüzden 1080p ekran almak zorundayım.2 gün önce Dell SE2717H aldım ancak iade ettim pikseller 1 metre geriden bakmama rağmen tek tek sayılıyordu adeta 1 ms özelliğinin freesync ile kullanılmaması kötüymüş peki fifa gibi oyunlarda ghosting olmuyormu?Biliyorsunuz ürün alıp iade etmek sıkıntılı işler bu monitör bütçeme uygun olduğu için sizi rahatsız ettim tekrar kusura bakmayın.
Ben PES 19 ile test ettim herhangi bir ghosting oluşmadı, başka oyunlar da da olmuyor yani hiç denk gelmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı