TN vs IPS panelli monitör

Merhabalar. Şu anda TN panel monitör kullanıyorum. İlerleyen günlerde monitörümü satıp IPS panelli G-Sync bir monitöre geçiş yapmak istiyorum. TN panelden IPS'li G-Sync monitöre geçince arada çok fark olur mu oyunlarda grafiksel açıdan? Yani daha mı iyi olur acaba?

Ben TN panelden IPS'ye geçtim daha önce monitör kullanmamışım bunu fark ettim. MSI G241 öneririm.

IPS vs TN vs VA - 240Hz Monitors - Which Panel Type Should I Choose?

TN, VA ve IPS Paneller Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat kesinlikle fark olacaktır

Nasıl tırtıklar. Mesela topların kenarları köşeli gibi mi oluyor yoksa topun bir yanı sağda öbürü solda mı oluyor? Bende v-Sync açınca sağ sol sıkıntısı gitmişti.

Böyle mesela.
Ben TN panelden IPS'ye geçtim daha önce monitör kullanmamışım bunu fark ettim. MSI G241 öneririm.

Monitör güzele benziyor ama G-SYNC'li almayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-25 at 12.20.18.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-25 at 12.20.18.jpeg
    182,2 KB · Görüntüleme: 30
Mesela oyunlarda tırtıklı kenar oluşuyor. Bu sorun G-SYNC ile çözülür mü peki.
O sorunun çözümü yok. Nvidia kullanıyorsanız Inspector ile Anti-Aliasing'i fulleyin. Ek olarak; DSR veya VSR kullanarak ancak azaltabilirsiniz. Donanımsal bir sorun. Bir servise baktırın derim. Ayrıca 2K çözünürlüğünde bir monitör almak daha iyi olacaktır. Eğer sisteminiz iyi ise.

O sorunun çözümü yok. DSR veya VSR kullanarak ancak azaltabilirsiniz. Donanımsal bir sorun. Bir servise baktırın derim. Ayrıca 2K çözünürlüğünde bir monitör almak daha iyi olacaktır. Eğer sisteminiz iyi ise.

Donanımsal derken ekran kartında mı problem var yani?
O sorunun çözümü yok. DSR veya VSR kullanarak ancak azaltabilirsiniz. Donanımsal bir sorun. Bir servise baktırın derim. Ayrıca 2K çözünürlüğünde bir monitör almak daha iyi olacaktır. Eğer sisteminiz iyi ise.

GTX980 Ti kullanıyorum 2K gider mi acaba?

Donanımsal derken ekran kartında mı problem var yani?

GTX980 Ti kullanıyorum 2K gider mi acaba?
Gitmez. Bende GTX 950'de yaşıyorum bu sorunu. Donanımsal olma ihtimali %80. Bu sorunla 5 yıldır cebelleşiyorum. Farklı işletim sistemleri denedim olmadı, BIOS güncelledim olmadı, Yeni eve taşındım elektrik ile alakalıdır diye yine olmadı, Internet sağlayıcısı değiştirdim olmadı. Sorun donanımsal.

Gitmez. Bende GTX 950'de yaşıyorum bu sorunu. Donanımsal olma ihtimali %80. bu sorunla 5 yıldır cebelleşiyorum. Farklı işletim sistemleri denedim olmadı, BIOS güncelledim olmadı, yeni eve taşındım elektrik ile alakalıdır diye yine olmadı, ınternet sağlayıcısı değiştirdim olmadı. Sorun donanımsal.

Ekran kartı vs değişsek bile yine olur mu bu sorun yani. Ama herkeste yok olanlarda nasıl var peki.
Gitmez. Bende GTX 950'de yaşıyorum bu sorunu. Donanımsal olma ihtimali %80. bu sorunla 5 yıldır cebelleşiyorum. Farklı işletim sistemleri denedim olmadı, BIOS güncelledim olmadı, yeni eve taşındım elektrik ile alakalıdır diye yine olmadı, ınternet sağlayıcısı değiştirdim olmadı. Sorun donanımsal.

Yani önceden böyle şeyler yaşamadığım için fark etmemiştim yani önceki monitörümde böyle bir problem yoktu mesela.

Geri
Yukarı