TN vs IPS vs VA

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
Monitör alacağım lakin hangi paneli seçsem kararsızım ben renklere önem veren biriyim dizi film hikayeli oyunlar oynayan biriyim bu yüzden TN almayı düşünmüyorum. Renkleri berbat gerçekten de bende VA ile IPS arasında kaldım. Normalde direkt IPS alırım ama fiyat olarak VA daha ucuz aralarında çok fark var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
unknown.png

Fast IPS bir model olursa

Tepsi süresi
Tazeleme hızı
Oyun uygunluğu bunları 4 yıldız olarak düşünmelisiniz.

Monitör alacağım lakin hangi paneli seçsem kararsızım ben renklere önem veren biriyim dizi film hikayeli oyunlar oynayan biriyim bu yüzden TN almayı düşünmüyorum. Renkleri berbat gerçekten de bende VA ile IPS arasında kaldım. Normalde direkt IPS alırım ama fiyat olarak VA daha ucuz aralarında çok fark var mıdır?
Çoğunlukla dizi film hikayeli oyun oynuyorsanız IPS, rekabetçi oyun oynuyorsanız TN panel alın. VA panellerin bir çoğunda ghosting var.

Grafiksel tasarım türü işler ile uğraşmıyorsanız VA panel size tüm yazdıklarınızda yeterli olacaktır. IPS paneller çok yüksek rakamlar. Seçtiğiniz monitörün inceleme video su var ise almadan önce fikir için yeterli gelir bana şahsen.

Kendi fikrim renk canlılığına önem veriyorsanız IPS ama gözüm yorulmasın diyorsanız VA panel tavsiye ederim. Fotoğrafçılık kariyerimde uzun yıllar IPS monitör kullandım gözlerimi çok ağırtıyordu ve kızartıyordu. Şu an VA panel Viewsonic VX2458-C-MHD kullanıyorum 2.5 sene oldu gayet memnunum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı