TOGG üretim bandından ilk video geldi

Yerli ve milli arabamız TOGG üretim bandında.
Bu prototip üretimi sanırım yani seri üretim değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Aracın motoru Bosch'tan, bataryası Çin'den aracın entegrasyonu için Alman Edag, Şaşi Myra'dan tasarımı ise İtalyanlardan olacaksa yerli araba üretimi için bugüne kadar hangi şartların olgunlaşması beklenmiştir?
Saadet Partisi milletvekilinin sunduğu soru önergesinden.
Aynı saadet partili millet vekili FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın önergesine iktidar ile beraber hayır oyu da verdi onu da hatırlatalım. Yani sözüne tamah edilebilecek güvenilir birisi değil. Kaldı ki aracın motoru hariç bütün her şeyi Türkiye'de üretilecek. Motor ve pil konusundaki anlaşmalar 2026 tarihine kadar yabancı firmalarla yapıldı. Bilmediğin bir alanda başarılı olamazsın. Ayrıca batarya Çin'den değil biraz destekli sallasaymış. TOGG yeni bir alt şirket kurdu. Silk Road Temiz Enerji Çözümleri A.Ş. adı altında kurulan şirket, Farasis Energy ile iş birliği anlaşması imzaladı. Üretimi de Türkiye'de yapılacak. Boş muhalefet bunlar. Bunlar bizi bu iktidardan kurtaramaz. Kurtaracaklarını anladığım anda kapı kapı oy dilenirim de çok zor. Hocam milletvekillerine inanmayın ne olur. Hepsi aynı şeyin laciverti. Yalan üstüne yalan. Amaçları kendi ittifakları içerisinde rant yaratmak. Millete hizmet etme amaçları yok.
According to the agreement, battery cells will be provided by Farasis and the battery modules and packs will be jointly developed and produced in Turkey. In addition to supplying batteries, the two companies will also expand their cooperation through a joint venture company to provide battery energy storage solutions for Turkey and the surrounding region.
Türkçe Meali:
Anlaşmaya göre pil hücreleri Farasis tarafından tedarik edilecek ve pil modülleri ve paketleri Türkiye'de ortaklaşa geliştirilip üretilecek. İki şirket, pil tedarikine ek olarak, Türkiye ve çevre bölge için pil enerji depolama çözümleri sağlamak için bir ortak girişim şirketi aracılığıyla işbirliklerini genişletecek.

Son düzenleme:
%80 ithal olduğunu nereden öğrendiniz mesela? Bir veri, kaynak sunun desem sunabilecek misiniz?

İthal değilse fiyatının ucuz olması gerekir çünkü hiçbir parçasının dövizle gelmemiş olması gerekir. Eğer fiyatı ucuz olmazsa da çelişki oluyor.

İthal değilse fiyatının ucuz olması gerekir çünkü hiçbir parçasının dövizle gelmemiş olması gerekir.
Böyle bir şey yok, sen istediğin kadar kendin üret hammaddesini %100 kendi makinelerin ve işçilerinle tamamen kendi topraklarından çıkartmadığın sürece dediğin olmuyor.
Ek olarak dedikleri yaklaşık piyasadan çıkarsa gayet de uygun olacak, ZS EV ve ID.3 fiyatları ortada.

Fiyatları hakkında bir bilgi var mı? Umarım sıradan bir vatandaşın alabileceği düzeyde olur, bu durumda hiç sanmıyorum ama yine de en azından doktorların falan alabileceği bir şey olsa bari.

Bu arada birisi şu adamlara Allah aşkına web sitelerini düzenlemelerini söylesinler. Bir tane developer işe almak ya da hiç yoktan kiralamak bu kadar zor olmasa gerek. SSL bile yok sitede.

Ülkeye para getirecek her türlü projeye desteğimiz tam.

Fiyatları hakkında bir bilgi var mı? Umarım sıradan bir vatandaşın alabileceği düzeyde olur, bu durumda hiç sanmıyorum ama yine de en azından doktorların falan alabileceği bir şey olsa bari.
C segment ICE ile rekabetçi olacağız demişlerdi, bu da mevcut piyasada 450-650 gibi bir aralık demek. Bence iyi fiyat gerçekten öyle olursa, Çinli direksiyon derinliği bile olmayan ZS EV 450-500 olmuş, boyut ve segment olarak kıyas bile almayan ID.3 700+. Tesla'dan bahsetmiyorum bile, o üretim kalitesine rağmen en ucuzu 800-900.
Bu aracın bence üst donanım ve motor olacak şekilde 700'e kadar hakkı var. Ulaşılabilir fiyat mı? Hayır. Ancak rakiplerine kıyasla çok daha uygun.

C segment ICE ile rekabetçi olacağız demişlerdi, bu da mevcut piyasada 450-650 gibi bir aralık demek. Bence iyi fiyat gerçekten öyle olursa, Çinli direksiyon derinliği bile olmayan ZS EV 450-500 olmuş, boyut ve segment olarak kıyas bile almayan ID.3 700+. Tesla'dan bahsetmiyorum bile, o üretim kalitesine rağmen en ucuzu 800-900.
Bu aracın bence üst donanım ve motor olacak şekilde 700'e kadar hakkı var. Ulaşılabilir fiyat mı? Hayır. Ancak rakiplerine kıyasla çok daha uygun.
Kalite olarak da rakipleriyle aynı seviyede mi onu da düşünmek lazım. Tesla'daki otonom sürüş sistemini mesela bu araçta görebilecek miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı