Toki mi Normal Konut mu?

@417496 Takip etmek lazım şu 2 proje kaçırılmayacak fırsatlar mesela ;

Onun dışında yüksek olan binalar da gayet kaliteli duruyor

Böyle işlerde acele etmek lazım çünkü evi barkı olanlar bile kapış kapış kapıyor. Satın alıp kiraya veriyor. Alengir çoktur bu işlerde günümüz Toki evleri, yeni yapılanlar falan gayet güzel ve yaşanılabilir yerlerdir.

Toki ile diğer evleri fiyat açısından kıyaslayamayız maalesef. Parası olmayan insan Toki alıyor açıkçası. Evler güzel ama malzemeler çok kaliteli denemez. Yani Evi alacaksınız, 5 yıl sonra lavabo altı çeşmelerdeki vanaları değiştirmeniz gerekecek mesela. Böyle hep sabit stabil sorunlar. Onlar da fiyat performansa bakınca gayet normal.

@417496 Takip etmek lazım şu 2 proje kaçırılmayacak fırsatlar mesela ;

Onun dışında yüksek olan binalar da gayet kaliteli duruyor

Böyle işlerde acele etmek lazım çünkü evi barkı olanlar bile kapış kapış kapıyor. Satın alıp kiraya veriyor. Alengir çoktur bu işlerde günümüz Toki evleri, yeni yapılanlar falan gayet güzel ve yaşanılabilir yerlerdir.
Haklısın. Al satcılar falan fiyatları etkiliyor biraz. Görüşün için sağ ol. Tercihimi toki ile değerlendireceğim.

Ağırlığı tokiye verdim ama pek tanıdığım olmadığından emin olamadım. Kimisi lanet ediyor, kimisi iyi diyor.
Hocam lanet demelerinin sebebi ne ona bakmak lazım. Şimdi toki şehirden biraz bolgeye yapmıştır. Etrafinda çevre düzenlemesi vs yapilmaya geç kalınmıştır. Bu gibi şeyler olur. Çünkü yeni site yapılıyor. İş aksar, aksayabilir. İlk başta her yapılan sıfır sitede böyle problemler olur. Bazı insanlar çok pimpirikli oluyor. Herşey hemen olsun istiyor. En ufak sıkıntıya gelemiyorlar. Muhtemelen böyle bazi sebeplerden lanet ediyorlar. Sonuçta apartmanin çatısı akıtmıyor. Benim abim milyonluk daire almıştı, onda da çok sıkıntı oldu. Sonra düzeldi.

Aslında ben olsam kredi çekip kendimi zora sokmam şu zamanda. Orta-lüks denilecek bir evde kirada oturmayı tercih ederdim.
Öyle böyle geçiniyorduk da sürekli ev de arızalar çıkıyor. Yapıyorsun, yaptırıyorsun, ev sahibi kimini kiradan düşüyor, kimini düşmüyor. Bu da sıkıcı hale geliyor. 200 liraya batarya değiştirdim. Israr etmesem kiradan düşmeyecekti.
Toki ile diğer evleri fiyat açısından kıyaslayamayız maalesef. Parası olmayan insan Toki alıyor açıkçası. Evler güzel ama malzemeler çok kaliteli denemez. Yani Evi alacaksınız, 5 yıl sonra lavabo altı çeşmelerdeki vanaları değiştirmeniz gerekecek mesela. Böyle hep sabit stabil sorunlar. Onlar da fiyat performansa bakınca gayet normal.
Haklısınız. Keşke fp sadece elektronikte kalsaydı. Kemal Sunal aklıma geliyor bu durumda.
Hocam lanet demelerinin sebebi ne ona bakmak lazım. Şimdi toki şehirden biraz bolgeye yapmıştır. Etrafinda çevre düzenlemesi vs yapilmaya geç kalınmıştır. Bu gibi şeyler olur. Çünkü yeni site yapılıyor. İş aksar, aksayabilir. İlk başta her yapılan sıfır sitede böyle problemler olur. Bazı insanlar çok pimpirikli oluyor. Herşey hemen olsun istiyor. En ufak sıkıntıya gelemiyorlar. Muhtemelen böyle bazi sebeplerden lanet ediyorlar. Sonuçta apartmanin çatısı akıtmıyor. Benim abim milyonluk daire almıştı, onda da çok sıkıntı oldu. Sonra düzeldi.
Dediğiniz doğru. Sabır önemli. Yeni dairelerde daha çok sabır gerekiyor diyorlar ama hayırlısı. Sanırım tokiyi bekleyeceğim.

Şu zamanda ev almak cidden çok zor. Çalıştığım iş yerinde 50 yaş üstü abiler, olur olur alırsın diyorlar. Hesap yapıyorum yok. Adamlar tek maaş ile 3-4 daire almışlar zamanında. Şaka gibi. Çift maaşla birikiminin olsa bile alırken günlerce düşünüyorsun. Hadi aldın 5-6 yıl sıkıntıya giriyorsun tek daire için.

Şu zamanda ev almak cidden çok zor. Çalıştığım iş yerinde 50 yaş üstü abiler, olur olur alırsın diyorlar. Hesap yapıyorum yok. Adamlar tek maaş ile 3-4 daire almışlar zamanında. Şaka gibi. Çift maaşla birikiminin olsa bile alırken günlerce düşünüyorsun. Hadi aldın 5-6 yıl sıkıntıya giriyorsun tek daire için.
Dediğiniz doğrudur. Umarım her şey düzene girer. Bir kuşak bu vb sorunlar yüzünden psikolojisi bozuk yetişiyor.

İl merkezinde şuanki değeri mevkiine göre ortalama üstü bir binada yaşıyorum. Ses yalıtımı berbat ötesi. Alt katı, üst katı rahat duyuyorum. Üst kattaki duşa girince su sesinden uyuyamıyorum. Uyuyorsam da uykumdan ediyor. Hayatımı mahvetti.

İş yerim uzakta(50km uzaklıkta bir ilçe) olduğu için git gel yapmayayım diye eşyalı kiralık bir daire tuttum tokiden. 2+1. Mutfak çok kullanışlı değil. Lavabo ve mutfak taşı(taş bile değil) çok kötü. Dolaplar ortalama altı. Tuvalet, banyo fayanslar, lavabolar vs. ortalama kalitede. Laminantlar, pvc ler ortalama üstü. Kapılar ortalama. Ses yalıtımına gelirsek, il merkezindeki evimden kat kat iyi. Huzura erdim resmen.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı