Çözüldü Tom Clancy's Rainbow Six: Siege açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

ZlpFilee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB 2400MHz
Ekran kartı
Asus Rog Strix RX570 4gb
Anakart
Prime A320M-R
İşlemci
Ryzen 3 1200
Öncelikle herkese merhaba.

Windows 10 kullanırken Rainbow çalışıyordu.
Windows 11 çıktığından bu yana kullanıyorum ama bir sıkıntısını görmedim ve her oyunu açıyordu şu ana kadar.
Rainbow oynayasım geldi ve indirdim ama açılmıyor.
Steam'den satın almıştım oyunu.
Dosyalar hatalıdır belki diye dosya bütünlüğünü doğruladım ama bir sorun çıkmadı.
Steam'den oyunu başlata tıklıyorum ama bir süre bekleyip tekrardan oyunu başlat yazısı geliyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem= Ryzen 3 1200.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
Prime A320M-R.

Çözüm
Konu sahibinin bilgisayarına uzaktan erişim sağlandı ve sorunun kaynağının Driver Booster kaynaklı kurulmuş DLL'ler olduğu tespit edildi. Konu sahibine verilen çözüm önerisi ise format sonrası aşağıdaki iki paketi kurmak. En yakın zamanda olumlu geri dönüt alırız umarım. :)

Sosyal'de özel mesaj üyelere açık değildir ve bu yüzden siz herhangibir şeyi özelden paylaşamazsınız. Gerekli bilgileri siz buradan atarsınız ben sizin için kaldırırım sonrasında bilgileri.

Konu sahibinin bilgisayarına uzaktan erişim sağlandı ve sorunun kaynağının Driver Booster kaynaklı kurulmuş DLL'ler olduğu tespit edildi. Konu sahibine verilen çözüm önerisi ise format sonrası aşağıdaki iki paketi kurmak. En yakın zamanda olumlu geri dönüt alırız umarım. :)

Çözüm
Oyunun kurulu olduğu yerde exe dosyasına sağ tıklayıp yönetici çalıştır ve uyumluluk Windows 7 olarak ayarlamayı deneyebilirsin. Hata vermeden açılmaması uyumsuzluk belirtisi diye biliyorum. Unutmadan Windows 11 yerine Windows 10 kullanmanı tavsiye ederim.

Oyunun kurulu olduğu yerde exe dosyasına sağ tıklayıp yönetici çalıştır ve uyumluluk Windows 7 olarak ayarlamayı deneyebilirsin. Hata vermeden açılmaması uyumsuzluk belirtisi diye biliyorum. Unutmadan Windows 11 yerine Windows 10 kullanmanı tavsiye ederim.

Hocam Steam'den yüklü olduğu için ve Online oyun olduğu için exe ile açamıyosun.(tahminim öyle)
Mod ile inceledik ve Driver Booster DLL paket yüklemek yerine DLL'leri direkt yüklemiş ve ondan dolayı olabilirmiş. Modun önerdiği çözümü deneyeceğim.
Ayrıca belirttiğim gibi Windows 11 bende şu ana kadar sorunsuz çalıştı.

Hocam Steam'den yüklü olduğu için ve Online oyun olduğu için exe ile açamıyosun.(tahminim öyle)
Mod ile inceledik ve Driver Booster DLL paket yüklemek yerine DLL'leri direkt yüklemiş ve ondan dolayı olabilirmiş. Modun önerdiği çözümü deneyeceğim.
Ayrıca belirttiğim gibi Windows 11 bende şu ana kadar sorunsuz çalıştı.

PC de exe olmadan oyun başlamaz hocam kurulu olduğu yerde exe olur Microsoft'tan indirmediğin sürece rahatlıkla erişebilirsin benim söylediğim tavsiye idi. Windows 11'i ben de kullandım. Windows 10 daha stabil ve çökme sorunu yaşamadım. Windows 11'de dosya gezgini arka planda çok çöküyordu durduk yere.

PC de exe olmadan oyun başlamaz hocam kurulu olduğu yerde exe olur Microsoft'tan indirmediğin sürece rahatlıkla erişebilirsin benim söylediğim tavsiye idi. Windows 11'i ben de kullandım. Windows 10 daha stabil ve çökme sorunu yaşamadım. Windows 11'de dosya gezgini arka planda çok çöküyordu durduk yere.

Yanlış anladın hocam. Exe yok demiyoum, sadece exe ye sen müdahale edemiyosun diyorum.

Ekran görüntüsü 2021-12-26 122709.png

Hocam bugün müsait günümde format attım ve program kullanmadan el ile tüm sürücüleri güncelleyip dediğin DLL paketlerini yükledim. Kısa bir süre uğraştırdı ama sonunda açıldı. Sorunuma yardım ettiğin ve çözümün ile oyunu oynamamı sağladığın için teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı