Tom Clancy's Rainbow Six: Siege başlangıç tavsiyeleri

Basit eğlenceden kastım casual. Sıradan da dı adı galiba. İngilizce oynadığımdan türkçesini bilmiyorum.

Custom map i açmak için oyna ya gelip özel oyuna tıklaman lazım. Oradan kurabilirsin.

İyi akşamlar hocam. Birkaç gündür iyice mapleri öğrenmeye kavramaya çalışıyorum ancak ona rağmen hep ölüyorum. Millet 5 kill alırken ben anca 1 kill alıyorum her maçta takım sonuncusuyum. Bu normal mi diye merak ediyorum zamanla gelişir miyim siz de böyle miydiniz zamanında?

İyi akşamlar hocam. Birkaç gündür iyice mapleri öğrenmeye kavramaya çalışıyorum ancak ona rağmen hep ölüyorum. Millet 5 kill alırken ben anca 1 kill alıyorum her maçta takım sonuncusuyum. Bu normal mi diye merak ediyorum zamanla gelişir miyim siz de böyle miydiniz zamanında?

Daha yeni başlamadın mı? Tabii ki normal. Kill aldığına şükret.

Bir de hocam oyun "Z" tuşuna basıp info verme diye bir olay varmış. Bu ne işe yarar? Benim koyduğum işareti takım arkadaşlarım da görebilir mi?
Evet, görebilir. Rakip gördüğün zaman o işareti atabilirsin, ancak dron veya kamera kullanıyorsan adam senin görüş açındayken X tuşuna basılı tutman daha iyi olur.

Steam sonbahar indirimlerinde CS:GO çok sıkınca değişiklik olsun diye r6s Deluxe almıştım. Neden aldığımı bilmiyorum oynanışı hoşuma gitmişti pek böyle teknik detaylara ve puanlarına girmedim sonuçta Ubisoft yani çok beklentim yoktu. Ama zorluk olarak bu kadar zor olacağını hiç düşünmemiştim. İlk sıkıntım şu ki HD Graphics 530 ekran kartı kullanıyorum maalesef ama 30-45 FPS falan alıyorum genelde bu bana aşırı eksi sağlar mı? Onun haricinde başka tavsiyeleriniz (oynanışla alakalı taktik veya operatör tavsiyesi de olur) var mı? Haritaları öğrenmek için nasıl bir yol izleyebilirim? Oynayarak bakmaya çalışıyorum ama malum ilk dakikadan ölüyorum 😁

Situations dediğimiz, operatör antrenmanına benzeyen bir oyun modu var. Pathfinder dediğimiz oyununun ilk operatörlerini kullanıyorsun ve oyunda karşılaşabileceğin çoğu durumla burada karşılaşıyorsun. Bu sebeple sana tavsiyem Situations'a bir bakman.

Geri
Yukarı