Çözüldü Tom Clancy's Rainbow Six: Siege kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

falcon3535

Centipat
Herkese merhabalar.
Sistemim.
i5-9400F
RX 570 4 GB.
8×2 RAM 2400MHz.
600W PSU.
H310M PRO VDH Plus.
1 tbb HDD.
Maalesef bu sistemle istediğim değerleri alamıyorum kapalı yerlerde 130 140 açık alanlarda 100 110 arası oluyor ve çok kasıyor gibi gözüküyor bu durum beni rahatsız ediyor. Acaba ne yapmam lazım. Ayarlarim 1080p Low ayarlarda. GPU kullanımı 100 95 CPU kullanımı 80 100 arası şimdiden teşekkürler.

Çözüm
CPU'nun yüzde 80 100 arası olması biraz garip geldi bana. Evet oyun işlemciye yük bindiren bir oyun fakat 9. nesil herhangi bir işlemcinin yüzde 80'i görmemesi gerekir o oyunda.

Eğer 80 100 arası gidip geliyorsa muhtemelen ısılar da yüksektir. Bu da kasmaya sebep olabilir. Isı değerlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.
-----------------------------------
Eğer olası yazılımsal bir problem var ise aşağıdakileri tek tek veya birlikte deneyebilirsiniz.

1) Oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp, Özellikler>Uyumluluk sekmesinde Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak seçeneğini aktifleştirin.

2) Oyunda standart Dx kullanmak yerine Vulkan kullanarak deneyebilirsiniz.

3) Madem en düşük 100 FPS gördünüz, bu durumda oyunu 99'a sabitlemek de çözebilir sorununuzu.

Umarım sorununuz çözülür. Hala çözülmezse Ubisoft'a ticket atarak da destek alabilirsiniz. Belki çok daha basit bir ayar söyleyebilirler bizim gözümüzden kaçmış olan.
CPU'nun yüzde 80 100 arası olması biraz garip geldi bana. Evet oyun işlemciye yük bindiren bir oyun fakat 9. nesil herhangi bir işlemcinin yüzde 80'i görmemesi gerekir o oyunda.

Eğer 80 100 arası gidip geliyorsa muhtemelen ısılar da yüksektir. Bu da kasmaya sebep olabilir. Isı değerlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.
-----------------------------------
Eğer olası yazılımsal bir problem var ise aşağıdakileri tek tek veya birlikte deneyebilirsiniz.

1) Oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp, Özellikler>Uyumluluk sekmesinde Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak seçeneğini aktifleştirin.

2) Oyunda standart Dx kullanmak yerine Vulkan kullanarak deneyebilirsiniz.

3) Madem en düşük 100 FPS gördünüz, bu durumda oyunu 99'a sabitlemek de çözebilir sorununuzu.

Umarım sorununuz çözülür. Hala çözülmezse Ubisoft'a ticket atarak da destek alabilirsiniz. Belki çok daha basit bir ayar söyleyebilirler bizim gözümüzden kaçmış olan.

Çözüm

Geri
Yukarı