32 Bit için hangi işletim sistemi sürümü daha iyi?

OTUNBİR

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Windows 7 64 Bit kullanıyorum ama RAM'i çok kullanıyor ve sürümümü güncelleştirmek istiyorum. Windows 8.1 Single Language 32 Bit mi veya Windows 10 Home 32 Bit mi?

4 GB RAM ile Windows 8.1 32 Bit kullanıyordum. Windows 10'dan daha performanslı oluyordu. Benim en beğendiğim Windows sürümüydü 8.1.

64bit İşletim sistemi için gayet yeterli sistemin. Kaldı ki RAM kullanımın da normal. Üstelik Windows 7 kullanıyormuşsun.

Şayet sisteminde bir yavaşlık hissediyorsan ve bu yüzden RAM kullanımını takıntı haline getirdiysen, bu yavaşlığın sebebi RAM'lerin veya RAM kullanımı değil. Yavaşlığın sebebi HDD. Şayet SSD kullanmaya başlarsan şu an seni ne rahatsız ediyorsa artık etmeyecek.

64 Bit işletim sistemi için gayet yeterli sistemin. Kaldı ki RAM kullanımın da normal. Üstelik Windows 7 kullanıyormuşsun.

Şayet sisteminde bir yavaşlık hissediyorsan ve bu yüzden RAM kullanımını takıntı haline getirdiysen, bu yavaşlığın sebebi RAM'lerin veya RAM kullanımı değil. Yavaşlığın sebebi HDD. Şayet SSD kullanmaya başlarsan şu an seni ne rahatsız ediyorsa artık etmeyecek.

Oyun oynamıyorum sadece RAM kullanımı anormal benim için 32 Bit kurmayı düşünüyorum ama Windows 8.1 ve Windows 10 arasında kalıyorum.

Oyun oynamıyorum sadece RAM kullanımı anormal benim için 32 Bit kurmayı düşünüyorum ama Windows 8.1 ve Windows 10 arasında kalıyorum.
64bit işletim sistemi kullanmak için veya SSD kullanmak için oyun oynamak şart değil.

RAM kullanımın normal. 32bit işletim sistemi yüklemek RAM kullanımını %1'e indirmeyecek. Donanımlarımız onları kullanmamız için üretilmiştir. Bilgisayarda RAM kullanılacak ki sistemin daha performanslı olsun, birtakım verilere daha kolay erişebilsin.

Hala inatçıysan bu konuda her iki işletim sisteminin de 32bit versiyonlarını deneyebilirsin. Bakalım istediğin senaryoyu yaşayabiliyor musun veya bakalım hangisiyle yaşayacaksın. Deneyerek bu cevaba ulaşabilirsin. İşletim sistemi kurmak fazla vakit alan bir şey değil.

64 Bit işletim sistemi kullanmak için veya SSD kullanmak için oyun oynamak şart değil.

RAM kullanımın normal. 32 Bit işletim sistemi yüklemek RAM kullanımını %1'e indirmeyecek. Donanımlarımız onları kullanmamız için üretilmiştir. Bilgisayarda RAM kullanılacak ki sistemin daha performanslı olsun, birtakım verilere daha kolay erişebilsin.

Hala inatçıysan bu konuda her iki işletim sisteminin de 32 Bit versiyonlarını deneyebilirsin. Bakalım istediğin senaryoyu yaşayabiliyor musun veya bakalım hangisiyle yaşayacaksın. Deneyerek bu cevaba ulaşabilirsin. İşletim sistemi kurmak fazla vakit alan bir şey değil.

Flash bellekte bütün işletim sistemleri var ama vakit kaybetmemek için buraya yazdım. Anladığım kadarıyla ya Windows 10 32 Bit kurup güncel yaşıyacaksın ya da hayatına bir SSD takıp 64 Bit kullanacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı