Tom Clancy's Rainbow Six Siege yeni güncelleme incelemesi

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Merhaba, bugün yeni sezon test sunucusuna geldi. Az önce oynama fırsatı buldum. Ön inceleme yapayım dedim.

1- Artan RAM kullanımı
Daha öncesinde 6-8GB arasında bir kullanım varken şu an 10-11GB gibi bir kullanım söz konusu. Arkada çalışan programları kapattım bu arada, onunla ilgili değil.

2- Normale dönen CPU kullanımı
Güncelleme gelmeden önce %40-%50 arası kullanımlar görürken şu an %20-%30 arasında kullanımlar görüyorum. Anormal olan CPU kullanımı düzeltilmiş.

3- FPS düşüşü
Çok ciddi olmasa da biraz FPS düşüşü yaşadım.

4- Ping güncellemesi
Kullanıcı ismimizin yanında Ping sıralaması var. Çok güzel olmuş.

5- Değişen yazı tipleri
Yazı tipleri değişmiş, daha modern olmul. Hoşuma gitti açıkçası.

6- Reinforce güncellemesi
Artık 10 Reinforce hakkımız var, takımda herkes kullanabiliyor.

7- Köşk haritasında güncelleme
Dokular değişmiş ve güzel olmuş fakat FPS düşmesi söz konusu.

8- Yazılı sohbet güncellemesi
Önceden yazılan mesajlar bir süre sonra kayboluyordu. Artık 6 mesaj kaybolmuyor, görüntüleyebiliyoruz. Çok güzel bir özellik.

9- Ufak tefek değişiklikler
Dürbünlerde ve operatörlerde değişiklikler var, detaylı bilmediğim için yazamıyorum.

10- Yeni operatör: Zero
Çok detaylı bilmesem de yeni bir operatör eklendi ve atak operatörü.

Biraz teknik inceleme gibi oldu, devam ettireceğim incelemeyi. Önce biraz daha oynamam lazım. Şu anlık gördüklerim bunlar. Sizler de izlenimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Eylül ortalarında geleceğini düşünüyorum oyuna. Çok güzel olacak, RAM kullanımı gibi sorunların çözülmesi dileğiyle. İyi Sosyaller.

Fontlar değişmiş, ufak tefek hoş round arası yazı animasyonları gelmiş. FOV anlamında ciddiyim ki bir değişiklik var, bu eski FOV değil onu söyleyeyim.

Acog'ların görüş açısı küçültülmüş, eski Acog'a göre fark var.

Ping sistemi çok iyi olmuş, her oyuncunun kendine has ping numarası var, bir yere ping bıraktığınızda ait olduğunuz numara çıkıyor ve takım oyuncuları Skorbord'dan kontrol ederek size ait olduğunu anlıyor.

Reinforce sistemi de değişti, attığım ekran görüntüsünde sol üst kısımda, artık takım toplam da 10 tane olmak suretiyle reinforce atabiliyor(Normalde kişi başı 2 taneydi).

20200818011550_1.jpg

Maç replay özelliğini zaten anlatmama gerek yok, yıllardır beklediğim bir özellikti ve sonunda geldi. Maç tekrarlarınızı hem oyun içinde hem de bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Bilgisayara kaydetmek için dakika başına 30 MB istiyor, haberiniz olsun.

20200818004002_1.jpg

RAM kullanımını 8 GB RAM'e sahip bilgisayar ile test eden oldu mu? Nasıl etkileniyor performans? Misal RX 570 ve 8GB RAM'e sahip arkadaşım ultrada 80 FPS ile oynuyordu, akıcılığı ne denli etkilenir?

Yeni konular

Geri
Yukarı