Tom Clancy's THE Division 2 13 TL!

Ben banka kartı ile satın almaya çalıştım ödememi reddetti. Banka kartımdan parayı İninal'e attım, İninal ile ödediğimde oyunu satın alabildim.

Ülkede oyun fiyatları pahalı diye şikayet edenler 60 dolarlık oyunu 13 TL'ye alabileceklerine sevinmek yerine oyunu yerin dibine gömüyorlar. Aşırı ironik :)
Oyun 13 TL bile etmez aslında. O yüzden, yerin dibini hak ettiği için yerin dibine sokuyorum/sokuyoruz. "Bu oyun 300 TL civarına satılırken neden bir anda %95 indirimle satılmaya başlandı?" diye de düşünür insan. Onun da cevabını vereyim; oyuncusu yok. D1'e getirdikleri son güncellemelerden sonra ders almayıp iyice berbat etmişler oyunu. D1'in köpeği olmuş Enthic, MadBadMan, MarcoStyle ve aklıma gelmeyen yüzlerce diğer iyi oyuncu bile ilk ayında bıraktı D2'yi, oynamadılar.

Oyun 13 TL bile etmez aslında. O yüzden, yerin dibini hak ettiği için yerin dibine sokuyorum/sokuyoruz. "Bu oyun 300 TL civarına satılırken neden bir anda %95 indirimle satılmaya başlandı?" diye de düşünür insan. Onun da cevabını vereyim; oyuncusu yok. D1'e getirdikleri son güncellemelerden sonra ders almayıp iyice berbat etmişler oyunu. D1'in köpeği olmuş Enthic, MadBadMan, MarcoStyle ve aklıma gelmeyen yüzlerce diğer iyi oyuncu bile ilk ayında bıraktı D2'yi, oynamadılar.
Yurtdışında yaşasam bu oyuna 60 dolar bile fazla gelir benim için. Ama oyun Türkiye pazarında 300 TL civarında satılan bir oyun. Şuan tamamen fiyat taraflı bakıyorum, yazdığım yorum da öyleydi. Yani anlayacağın oyunun güzelliği ya da kötülüğüyle bağdaştırmadım yorumu. Sadece 13 TL bile etmez demeniz saçma geldi, sebebi de belli zaten.

Yurt dışında yaşasam bu oyuna 60 dolar bile fazla gelir benim için. Ama oyun Türkiye pazarında 300 TL civarında satılan bir oyun.
60 dolar zaten fazla bu oyun için. Ben sadece 3 doların bile fazla olduğunu söylüyorum :D Çıktığı an bile fiyatının fazla olduğunu söylemiştim.

Yani anlayacağın oyunun güzelliği ya da kötülüğüyle bağdaştırmadım yorumu.
Ben bağdaştırdım zaten. Oyunu neden "gömdüğümü" açıkladım. Tekrar; 13 TL'ye alacağım bir indie oyunundan daha çok zevk alırım sanırım.

Oyunu banka kartıyla 3 kere satın almaya çalıştım, 3 seferde de satın alma başarısız oldu. Çıkan uyarıda ''Satın alma başarısız oldu, korkmayın hesabınızdan para çekilmedi'' yazıyordu ama 3 başarısız satın alma için 40 TL para çekmişler. Şimdi destek talebi açtım, Uplayda dolandırmaya başladı herhalde artık. İninal'e para atıp ordan satın almaya çalıştığımda sorunsuz satın aldım.

@Elektrikci_Hasan Evet 2. oyun. Niye sıkıcı çünkü koşup koşup kod kesiyorsun, oyunun amacı bu. Yapımcılar tarafından kod yazılmış onlar üstüne koşuyor ve öldürüyorsun tüm oyun bundan ibaret. Kaç saat oynarsın bunu? Chat bölümü var mı bilmiyorum.

Eyvallah. Zaten incelemelerim sonucu almamaya karar verdim. Bedava bile olsa zaman harcamaya değmeyen bir oyun aynen anlattığınız gibi. Adam vurmaktan başka bir şey yok ekstra mekanik yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı