Tom Clancy’s The Division vs Tom Clancy's Rainbow Six Siege

? :D Starter Edition da operatör açmanın çok zor olmadığına emin misin ? Basit operatörler 12.500 diğer tüm operatörler 25.000.Ciğerim kuruyor bir operatör açayım diye.

Oynatır hocam.
Ben zorlanmadım açıkçası. İstediğim 2 operatör var onları açıp onlar üzerinde uzmanlaşmayı planlıyorum. Standart Edition almaya değmez.

Ben zorlanmadım açıkçası. İstediğim 2 operatör var onları açıp onlar üzerinde uzmanlaşmayı planlıyorum. Standart Edition almaya değmez.
Standart Edition almaya kesinlikle değmez. Ama ileride takım oyunları için birçok operatöre ihtiyaç oluyor. Bu yüzden operatör havuzunun geniş olması önemli.

The Division hakkında pek bir fikrim yok. Oyunu oynamadım ama hakkındaki yorumlar iyi sayılmaz. R6 için konuşmam gerekirse uzun bir süre oynadım ve gerçekten çok başarılı bir oyun. Öğrendikçe ve kendinizi geliştirdikçe oynama hevesiniz daha da artıyor. Tavsiye ederim.

Basit operatörler 12.500 diğer tüm operatörler 25.000.Ciğerim kuruyor bir operatör açayım diye.
Bu doğru. Starter Edition versiyonunu da normal versiyonunu da oynadım. Operatör açmak gerçekten uzun sürüyor. Aradaki farka değer mi diye soracak olursanız bence değmez. Starter Edition alın gitsin. İki türlü de zevk aldım ben oyundan.

Dediğim gibi istediğim 2 operatör dışında istediğim başka bir operatör yok. Bu ikisinde uzmanlaşırken kazandığım oyun içi para ile başka operatörler açabilirim. Yani illa ki oynamak için Standart Edition şart değil. Alacak arkadaşlara duyurulur.

Eğer oyuna yeni başladıysanız öncelikle oynaması kolay operatörlerle kendinizi geliştirin. Atakta ve defansta toplam 3 tane operatörde uzmanlaşmaya başlasanız başlangıç için yeterli. Daha sonra aimi geliştirip biraz daha tecrübe kazanınca diğer operatörlere geçiş yapılabilir. Ben hep defansta Jager ve Rook, atakta ise Ash, Sledge oynardım.

Harita bilgisi de çok önemli. Çok karışık haritalar var. Harita bilgisi de oyundaki en önemli şeylerden biri.

Jager ve Ash düşünüyorum. Şu ana dek hep FPS oyunları oynadığımı varsayarsam diğer operatörlerde sıkıntı yaşacağımı sanmıyorum fakat MMORPG'den FPS'ye geçen arkadaşlarım biraz zorlanmıştı.

Üç çeşit oyuncu tipine sahip olabilirsiniz:
Ağır operatörler ile takımınıza tanklık ve destek sağlayabilirsiniz.
Hızlı operatörlerden faydalanıp tekli oyunlarınız ile rakibi alt edebilirsiniz.
İşlevsel operatörler ile karşı tarafın rahat oyununu bozabilirsiniz.
Ben ağır operatörler ile takıma destek taraftarıyım.

Eğer aimine güveniyorsan, ince keserim diyorsan defansta silahlarına ACOG takılabilen operatörleri oyna. Rook, Doc gibi. ACOG sayesinde aimin kuvvetliyse çok iyi işler çıkarırsın. Bu biraz da oyun tarzına göre değişir. Mesela bazısı rush yapmayı sever, bazısı yatmayı sever, bazısı arkalamayı sever. O zaman da Caveira gibi operatörler oynarsın. Ama harita bilgisi 0 olan adam Caveira oynayınca deliriyorum :D

Eğer aimine güveniyorsan, ince keserim diyorsan defansta silahlarına ACOG takılabilen operatörleri oyna. Rook, Doc gibi. ACOG sayesinde aimin kuvvetliyse çok iyi işler çıkarırsın. Bu biraz da oyun tarzına göre değişir. Mesela bazısı rush yapmayı sever, bazısı yatmayı sever, bazısı arkalamayı sever. O zaman da Caveira gibi operatörler oynarsın. Ama harita bilgisi 0 olan adam Caveira oynayınca deliriyorum :D
Caveira alıp bombanın yanında bekleyen adamlar....

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı