Toplam 7 Zayıf ile sınıf geçilir mi?

comrade.exe

Hectopat
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
847
Çözümler
4
Yer
ıh ıh gayseri
2 dönemin ortalamasi 50 ve 50'nin uzerindeyse baraj derslerden kalsin. 15 tane dersten bile kalasan geciyorsun. Baraj dersini gelecek sene veriyorsun. Baraj dersin ne birisi Türk dili ve Edebiyati ondan kalmamissin zaten. Digeri kaldigin derslerden biriyse seneye tekrar vereceksin. 2 donem de o dersten kaldiysan ama kisaca geçiyorsun. Eğer okumak gibi bir arzun yoksa liseyi açıktan okumanı tavsiye ediyorum. Açıktan okurken de bir işe girersin ya da meslek lisesine git mezun olunca elinde hazır iş olur herkes okumak zorunda değil.

Yanlışın var baraj derslerin ikisindende kalma sınıf tekrarı yapar ama birisinden geçerse yine olur.
 

Medicaise

Zeptopat
Katılım
15 Mayıs 2019
Mesajlar
78
Yer
İzmir, Türkiye
Okullarda eğitim namına birşey kalmadı.Koskocaman Okuldan 2 3 tane başarılı öğrenci çıkıyorsa bir sorun var demektir.
Maalesef, bu arada merak ettim neden XP kullanıyorsunuz? Yıl 2019?
 
Katılım
19 Şubat 2016
Mesajlar
841
Çözümler
6
10 yıl önce sözelden ea'ya geçtiğimde haliyle almadığım 3 dersten sınava gireceğimi, bunların üzerine sadece 2 tane dersten kalırsam sınıfta kalacağımı söylemişlerdi. Daha önce hiç görmediğim LYS matematiği, analtik geometri ve geometri derslerini 3 haftada günde 5 saat özel ders ve 10 saat test çözerek öğrenip geçmiştim.

Şimdi ne güzel ya. Okula gelme, öğretmene paşalık tasla, lise seviyesinde hiçbir halt öğrenme, dersleri salla... Öğretmen ufacık şeye kızarsa MEB'e şikayet et, MEB yetmezse babanı tahrik edip yolla. Şu eğitim başlığında okuduğum konuların özeti bu. Yeni eğitim sistemi herkese hayırlı ve uğurlu olsun....
 

kajadere

Centipat
Katılım
16 Nisan 2019
Mesajlar
161
10 yıl önce sözelden Ea'ya geçtiğimde haliyle almadığım 3 dersten sınava gireceğimi, bunların üzerine sadece 2 tane dersten kalırsam sınıfta kalacağımı söylemişlerdi. Daha önce hiç görmediğim lys matematiği, analtik geometri ve geometri derslerini 3 haftada günde 5 saat özel ders ve 10 saat test çözerek öğrenip geçmiştim.

Şimdi ne güzel ya. Okula gelme, öğretmene paşalık tasla, lise seviyesinde hiçbir halt öğrenme, dersleri salla... Öğretmen ufacık şeye kızarsa MEB'e şikayet et, MEB yetmezse babanı tahrik edip yolla. Şu eğitim başlığında okuduğum konuların özeti bu. Yeni eğitim sistemi herkese hayırlı ve uğurlu olsun...

Okullarda bir şey öğretilmiyor ki, kalite yok.
 

Yeni konular

Yukarı