Toplam 7 Zayıf ile sınıf geçilir mi?

9.sınıfım. 1.dönem ortalamam 60.9342 2 tane zayıfım vardı. Bunlar; Matematik ve biyoloji. 2.dönem ortalamam 52. 5 tane zayıfım var bunlar; Tarih, fizik, kimya, biyoloji ve matematik. Sınıfı geçer miyim? Anadolu lisesinde okuyorum.

Umarım geçemezsin.

Ayrıca, bunu bize soracağına öğretmenlerine, müdür yardımcına sorsan daha sağlıklı bilgi almaz mısın?

Edit: 7 tane zayıf ne demek? Okula gittin mi? Dersine neden çalışmıyorsun? Ne yapıyorsun boş zamanında?

Bildiğim kadarıyla 3 zayıftan fazla olan kişiler kalıyor. İlk yazılı notların böyle mi yoksa sözlülerle birlikte mi? Anadolu mu meslek mi?
Umarım geçemezsin.

Ayrıca, bunu bize soracağına öğretmenlerine, müdür yardımcına sorsan daha sağlıklı bilgi almaz mısın?

Edit: 7 tane zayıf ne demek? Okula gittin mi? Dersine neden çalışmıyorsun? Ne yapıyorsun boş zamanında?
Neden böyle bir şey söyledin?
Sana mı soracak kime soracağını?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğimde 3 dersten fazla veya baraj derslerden kalırsan sınıf tekrarı. 2 sini geçer sen hocalarla konuş bir problem olmaz. Birde ortalama 50 miydi hatırlamıyorum üstündeyse zayıf dersleri de geçmiş sayılıyorsun. Benim lise 2 de ingilizcem 1 gelmesine rağmen problem olmamıştı.
Ha birde 7 değil 5 biyoloji ve matematik 1 ve 2 dönem fark etmez aynı ders diye biliyorum.

Şimdiki sistemde kalma diye bir şey yok sanırsam. Ya yaz tatilinde sınav olmaya gidiyorsun, yada seneye bu kaldıklarının sınavlarını oluyorsun. Öyle bir şeyler biliyorum ama 9 zayıfı olan çocukta vardı sınıfımda zamanında ve o bile kalmadı, sanmıyorum kalacağını.

Umarım kalırsın aklın biraz başına gelir, bu kadar sene içerisinde derslerine hiç çalışmadığın belli. Okul oldukça önemlidir, şimdiki nesil bunun ciddiyetini bir kaç yıl sonra anlayacak. İster geç, ister kal. Seneye değiştirmeye bak kendini. İyi Geceler! ;)

9.sınıfım. 1.dönem ortalamam 60.9342 2 tane zayıfım vardı. Bunlar; Matematik ve biyoloji. 2.dönem ortalamam 52. 5 tane zayıfım var bunlar; Tarih, fizik, kimya, biyoloji ve matematik. Sınıfı geçer miyim? Anadolu lisesinde okuyorum.
Ortalaman 50 üstüyse veya toplamları 50'yi buluyorsa ve baraj derslerden birinden geçtiysem tamamdır. Ben 10. Sınıfta 8 zayıfla geçtim edebiyattan geçtim diğer baraj dersten kaldım iki dönemin ortalaması 50 yapıyordu geçtim.

9.sınıfım. 1.dönem ortalamam 60.9342 2 tane zayıfım vardı. Bunlar; matematik ve biyoloji. 2.dönem ortalamam 52. 5 tane zayıfım var bunlar; tarih, fizik, kimya, biyoloji ve matematik. Sınıfı geçer miyim? Anadolu lisesinde okuyorum.

2 dönemin ortalamasi 50 ve 50'nin uzerindeyse baraj derslerden kalsin. 15 tane dersten bile kalasan geciyorsun. Baraj dersini gelecek sene veriyorsun. Baraj dersin ne birisi Türk dili ve Edebiyati ondan kalmamissin zaten. Digeri kaldigin derslerden biriyse seneye tekrar vereceksin. 2 donem de o dersten kaldiysan ama kisaca geçiyorsun. Eğer okumak gibi bir arzun yoksa liseyi açıktan okumanı tavsiye ediyorum. Açıktan okurken de bir işe girersin ya da meslek lisesine git mezun olunca elinde hazır iş olur herkes okumak zorunda değil.

Şimdiki sistemde kalma diye bir şey yok sanırsam. Ya yaz tatilinde sınav olmaya gidiyorsun, yada seneye bu kaldıklarının sınavlarını oluyorsun. Öyle bir şeyler biliyorum ama 9 zayıfı olan çocukta vardı sınıfımda zamanında ve o bile kalmadı, sanmıyorum kalacağını.

Umarım kalırsın aklın biraz başına gelir, bu kadar sene içerisinde derslerine hiç çalışmadığın belli. Okul oldukça önemlidir, şimdiki nesil bunun ciddiyetini bir kaç yıl sonra anlayacak. İster geç, ister kal. Seneye değiştirmeye bak kendini. İyi Geceler! ;)
Okullarda eğitim namına birşey kalmadı.Koskocaman Okuldan 2 3 tane başarılı öğrenci çıkıyorsa bir sorun var demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı