Toplama bilgisayar mı Hazır bilgisayar mı?

For East Troop

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Merhabalar, yazın sonlarında bilgisayar almayı düşünüyorum fakat toplama ve hazır arasında kaldım. Ucuzluk ön planda olmak üzere hangisi daha mantıklı olur? Monteleme işlemini ben yapamam, büyük ihtimalle ona para vermem gerekir. Bütçem 18-20 bin arası (Monitör dahil.)

Merhabalar, yazın sonlarında bilgisayar almayı düşünüyorum fakat toplama ve hazır arasında kaldım. Ucuzluk ön planda olmak üzere hangisi daha mantıklı olur? Monteleme işlemini ben yapamam, büyük ihtimalle ona para vermem gerekir. Bütçem 18-20 bin arası (Monitör dahil.)

Hazır sistemler daha uyguna geliyor.

Hazır sistemler genelde kampanyalı olduklarından daha ucuza geliyor. O yüzden hazır sistem almak daha mantıklı olacaktır. Ama çıkışından çok süre geçmiş hazır sistemler yerine yeni çıkmışları tercih edin çünkü genelde daha ucuz oluyorlar.

O nasıl oluyor hocam? Tüm bileşenleri tek bir arada toplayıp mı satıyorlar?
Hazır sistem derken biz de markaları kastetmedik. itopya tebilon gibi sitelerde hazır toplanmış sistem satılıyor onlardan bahsediyoruz.

Örneğin bu sistem gibi

tabii üstünden biraz zaman geçtiği için pahalanmış.

Hazır toplamalardan al. Marka bilgisayarlarına yanaşma bence.
İyi bir ünlüden almak lazım yoksa max 500TL fark ediyor. Ayrıca hazır toplamaları insanlar havada kapıyor sırf bu yüzden tüm para hazırken 10 dakika içerisinde istediğim hazır toplama 5 adet stoğuda gitti. Hala 550 Ti ile sürünüyorum siz düşünün :)

O nasıl oluyor hocam? Tüm bileşenleri tek bir arada toplayıp mı satıyorlar?
Kısaca bunun gibi sistemlerden uzak durun.
1685194187599.png

Geri
Yukarı