Toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı?

Ahmet İnceer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gelecek yaz masaüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Sizce marka masaüstü bilgisayar mı almak mantıklı yoksa toplama bilgisayar almak mı mantıklı?

Kesinlikle toplama bilgisayar. Hazır alacağınız bilgisayar yerine aynı fiyata çok daha iyi bir toplama bilgisayar alabilirsiniz.

Hazır bilgisayarlar var atom bilişimin N11 GittiGidiyor'da falan satıyorlar, i5 işlemci 8 GB RAM falan var süper onlar çok da ucuz oluyor.

Desem inanma, toplama yap tabii ki.

Hocam dolaşırken vatan media markt'a falan girersem kesin bakarım hazır pclere hem gülüyorum hem üzülüyorum alanlara. Hatta bir tane gördüm özellikleri
İ7 6700
16 GB
1 TB
valla yalan söylemiyim R5 yada R7 ekran kartı vardı.
Hazırda işlemci ve ramle göz boyuyorlar ekran kartını koymuyorlar neredeyse.

Marka devri bitti. 5 sene önce çıkan ekran kartını koyup 3000 liradan yutturan markalar var. Toplama alın.

Tek tek hepsini satın alman daha iyi olacak. Çünkü indirimler de iyi fırsatlar yakalayabilirsin. Performans açısından seni ileriye götürecek ve toplama bilgisayar da ki gibi bir zaman sonra oyunlar da darboğaz yaşamayacaksın. Tabii satın altığın bileşenleri kasaya montaj yapma işlemi de ayrı bir zevk meselesi. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı