Toplama bilgisayar mı, hazır bilgisayar mı?

MkblGzl

Kilopat
Merhaba şöyle bir sorum var bazı sitelerde parçaları seçerek sistem toplama yapılabiliyor sorum şu oradan mı toplatmak iyi olur yoksa hazır oyuncu bilgisayarı mı? Avantaj ve dezavantajları ne olur? sizce.

Sitelerden parça seçip sistem toplamak da toplama bilgisayar sayılıyor aslında. Sadece montaj parası veriyorsun onlar birleştiriyorlar. Bende aynı şeyi teknobiyotik sitesinden yapacağım.

Parça parça topladığın zaman örnek olarak 5000 lira topladın. Ya da uğraşmak istemedin 5000 liralık hazır sistem aldın. Kendi topladığın sistem daha iyi performans verir. Hazır sistem genelde pahalı ve eski parça ile toplanmış olabiliyor. Yine de fiyat olarak pahalı oluyor.

Yani kendi hamburgerini yapmakla bir fast food resturanından hamburger almak gibi bir şey. İçine ne koyuluyor, nasıl koyuluyor, sağlıklı mı bilmiyorsun ve hakettiğinden fazla para veriyorsun.

Neden böyle saçma bir benzetme yaptım bilmiyorum ama olayı anladınız işte.

Yani kendi hamburgerini yapmakla bir fast food resturanından hamburger almak gibi bir şey. İçine ne koyuluyor, nasıl koyuluyor, sağlıklı mı bilmiyorsun ve hakettiğinden fazla para veriyorsun.

Neden böyle saçma bir benzetme yaptım bilmiyorum ama olayı anladınız işte.
Hocam acıktırdın :D

Toplama bilgisayara tabii ki :D Bikere bilgisayarı hazırlerken verdiği zevk mükemmel. Kendim hazırladım bu bilgisayarı! diyebiliyorsun soranlara. Parçaları istediğin gibi güncelleyebiliyorsun. Her açıdan toplama bilgisayar daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı