Nasıl Bilgisayar Parçaları Hakkında Bilgi Sahibi Olabilirim?

Ben bir ayda neredeyse son 1 yıldaki bütün videoları izlemiştim. Gerçekten çok yararlı, çok şey öğretti. Ki başta donanımın d'sinden anlamazdım. Eskilerden ilgini çekenleri izlemeye çalış. Tavsiye ederim. :)

Donanımla ilgili forumlarda yada direk burada sosyalde donanımla ilgili konularda gezin bilmediğin terimleri vs. yaz internete öğren. Youtube da toplama pc hakkında felan videolar izleyerek görsel bilgiler edin. Zaten zamanla hangi fiyata hangi parça seçilmeli öğreniyorsun, sonrada gir vatana kafandaki veya başkasına önermek istediğin pc'yi topla. Böylece piyasadaki donanım parçalarıyla ilgili güncel fiyat ve donanım bilgin olur. Ve böylecede hem eğlenirsin hem öğrenirsin :)

Son düzenleme:
Katılıyorum bende sadece oyun oynayan birisiydim bilgisayarın kasası nasıl açılır bilmezdim taki Technopat'la tanışıncaya kadar bütün sistem toplama, kafa ayarı vs. herşeyini izledim artık yeterince bilgim var mesela geçenlerde GTX 960 ekran kartı çıktı eskiden olsaydı hiç umrumda olmazdı ''BANANE'' derdim arkadaşlarım konuşurken şimdi ben geveze oldum şu donanım yüzünden :)

Selamlar, kusura bakmayın konuyu hortlattım ama, zamanında konuyu açan arkadaşla aynı derdim var. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz, Youtube'dan başka platformlar var mı? Çünkü Youtube'daki içeriğin çoğunluğu tarih geçince güncelliğini kaybediyor. Ya da, burası dahil çeşitli forumların içine biraz dalmaya çalışsam bir yerlerden başlayabilir miyim?

Selamlar, kusura bakmayın konuyu hortlattım ama, zamanında konuyu açan arkadaşla aynı derdim var. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz, Youtube'dan başka platformlar var mı? Çünkü Youtube'daki içeriğin çoğunluğu tarih geçince güncelliğini kaybediyor. Ya da, burası dahil çeşitli forumların içine biraz dalmaya çalışsam bir yerlerden başlayabilir miyim?
Aynen hocam bir arkadaş geçenlerde GTX 960 çıktı deyince şok oldum :D.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı