Nasıl Bilgisayar Parçaları Hakkında Bilgi Sahibi Olabilirim?

Öncelikle yeni bir pc toplayacağını hayal et (Bence). Bu bilgisayarda hangi parçalar, bileşenler kullanılmalı? Hangi parçanın diğerine göre ne avantajı var ne dezavantajı var? Bunları araştırmaya başlayınca ufaktan da olsa bir bilgi birikimi oluşmaya başlıyor. Yeni çıkan sistemlerle kendi sisteminizi karşılaştırmanız da size fayda sağlayacaktır.

Öncelikle yeni bir pc toplayacağını hayal et (Bence). Bu bilgisayarda hangi parçalar, bileşenler kullanılmalı? Hangi parçanın diğerine göre ne avantajı var ne dezavantajı var? Bunları araştırmaya başlayınca ufaktan da olsa bir bilgi birikimi oluşmaya başlıyor. Yeni çıkan sistemlerle kendi sisteminizi karşılaştırmanız da size fayda sağlayacaktır.
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapacağım. :)

Burası gibi ortamlara vakit ayır. İnceleme videolarını izle. Sana çok detaylı bilgi verir. Rehberleri izle. İzlediğin rehberleri imkanın var ise uygulamaya çalış. Konuları takip et.

Ben geçen sene bilgisayar toplamaya karar verdiğim zaman araştıra araştıra öğrendim. Telefon almaya karar verdiğimde de araştırarak mobil camiası hakkında bilgi sahibi olmuştum.

Birisi sana bütçe belirttiğinde cevap verebilmek istiyorsan piyasayı bilmen lazım. Ne kadar paraya nasıl bir sistem yapılır bu kafanda oturması lazım. Bu işin ucu bucağı yok. Sen biliyorum bu işi dersin ama bir bakarsın daha yola yeni girmişsin. Sistem tavsiyesi isteyenlere öneride bulun bu sayede zaten neyin ne kadar para ettiğini bu fiyata bu değer mi falan bunları öğrenirsin bir yerden sonra kendi kendine konuya hakim olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı