Toplama PC Tavsiyelerinizi bekliyorum

Hakan Günay

Hectopat
Evet arkadaşlar bu sistemi toplamayı düşünüyorum yanlışlık yaptığım bir yer var mı sizlerden fikir almak istiyorum hani şunu şöyle yapsaydın daha iyi olurdu gibi. 4000 liraya geliyor su an ki fiyatıyla hafta sonu vatanda kaç liraya gelir tahminen bir şeyler söyleyebilir misiniz?

• ANAKART//MSI Z87-G45 GAMING
  • İŞLEMCİ//INTEL CORE I7 4770K
  • EKRAN KARTI//ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C.
  • RAM//GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
  • HDD//WD 3.5" 1TB CAVIAR BLACK
  • KASA//COOLER MASTER HAF 912 PLUS
  • DVD//PIONEER DVR-S20FXV
  • MONİTÖR//ASUS 23" VX238H-W veya ASUS 23" VS238H-P

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa Haf 912 Advanced ya da Corsair 400r olursa daha iyi olur. Diğer bileşenler gayet iyi seçilmiş şimdiden hayırlı olsun.

Gayet güzel bir sistem yapmışsın. RAM'lerin frekansınıda yazsan iyi olurdu birde dilersen işlemciyi İ5 yapıp kalan parayla SSD alabilirsin.

Biraz kasa seçimi konusunda sıkıntı yaşadım açıkcası. Tavsiyeyi dikkate alacağım. Bir de 700w yada 750w arasında çok fark olur mu?

- - - Güncellendi - - -

Frekansları 1866mhz. Dediğiniz mantıklı bir çözüm ama kafam da şöyle bir şey var: işlemci baştan daha sağlam olsun ki ssd yi 1-2 ay sonra alırım diye düşünüyorum.

Fazla video işleme işiyle falan uğraşmayacaksanız İ5 işinizi fazlasıyla görecektir ama yinede tercih sizin. Birde İntel işlemciler 1600 MHz ile çalışır 1866 fazla olmuş.

Açıkcası oyun için topluyorum ve uzun süre beni götürsün diye ilerleyen zamanlarda işlemciyi değilde ekran kartını değiştirsem yetecek kıvamda ayarlamaya calısıyorum. Ram konusunu dikkate aldım 1600 lük ekledim.

- - - Güncellendi - - -

Caviar black için çok iyi yorumlar aldım genel olarak. Gürültü olayıda o kadar çok değil diyorlar. Wd blue için yorumlara bakınca baya sıkıntılı olduğunu görüyorum.

Bende WD Cavier Black kullanıyorum. Evet başta bende dedim bu ne böyle eski işlemciler gibi cızır cızır ötüyo ama şimdi alıştım. Sadece antivirüs tarama yaparken biraz fazla ses çıkartıyor o kadar. Oyunda zaten diğer sesler bastırıyor sesini.

Black serisi hız farkını belli ediyor dimi hocam? Bu sisteme eklemek zorunda olduğum bir şeyler var mı soğutucu gibi vs? Monitörde de kararsız kaldım baya fiyat farkına değer mi diye. Bir de tahmini hafta sonu fiyatı bana kaça patlar?

Black serisi piyasadaki en iyi HDD'lerden biri performans açısından pişman olmayacağın bir ürün. Hafta sonu fazla bir fark olacağını sanmıyorum 200 Tl hadi bilemedin 300 TL fark olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı