Toplama PC Tavsiyelerinizi bekliyorum

Herkesin yorumunu dikkate alacağım arkadaşlar. 3.500 tl civarında olmasını istiyorum. Galiba işlemci düşcem. Sayfayı görüntüleyen herkesten yorum bekliyorum. He bir de vatanın hafta sonu fiyatlarını.

- - - Güncellendi - - -

R9 280x e hayatta değmez o kadar para. Bundan eminim. Gerek benchmark testleri olsun gerek saat hızları olsun arada fark var. 384 bit olusu tek artısı ama testlerde geride kalıyor genede.

Kasayı Corsair 300R alabilirsiniz. Sli yapmayacaksanız ki tavsiye etmem, 600 watt 80+ bir güç kaynağıyla birlikte geliyor. Ve hayli hayli yeterli. Ayrıca şayet topladığınız sistem Render ya da Autocad tarzı programları kullanmayacaksanız İ7 işlemciye gerek yok.
Onun yerine İ5 4670k alıp, ekran kartına kasa ve işlemciden artan parayı eklerseniz R9 290 alabilecek seviyeye gelirsiniz.
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm

Hemen hemen aynı fiyata Xigmatek Assasin varken 300r alınmaz. Ama belli ki olmuşken iyisi olsun diyorsunuz, o halde 400r veya Talon alın. Yalnız bu sisteme SSD eklemezseniz yazık olur. Tam performans için SSD şart.

Hemen hemen aynı fiyata Xigmatek Assasin varken 300r alınmaz. Ama belli ki olmuşken iyisi olsun diyorsunuz, o halde 400r veya Talon alın. Yalnız bu sisteme SSD eklemezseniz yazık olur. Tam performans için SSD şart.
Niyeymiş hocam? Oyun sistemlerinde dosyaların hızlı aktarılması mı önemli yoksa ekran kartının grafik işlemcisi mi? Lütfen yapmayalım böyle.

Niyeymiş hocam? Oyun sistemlerinde dosyaların hızlı aktarılması mı önemli yoksa ekran kartının grafik işlemcisi mi? Lütfen yapmayalım böyle.

SSD'nin oyuna grafik anlamında katkısı yok doğrudur ama 3500 lira verip 25 - 30 saniye bilgisayarın açılmasını beklemek de hoş olmaz değil mi? SSD hız, performans ve stabilite açısından bilgisayara çok şey katar küçümsemeyelim. Ama SSD için ekran kartından da kısılmamalı, o ayrı bir konu.

SSD'nin oyuna grafik anlamında katkısı yok doğrudur ama 3500 lira verip 25 - 30 saniye bilgisayarın açılmasını beklemek de hoş olmaz değil mi? SSD hız, performans ve stabilite açısından bilgisayara çok şey katar küçümsemeyelim. Ama SSD için ekran kartından da kısılmamalı, o ayrı bir konu.
SSD için hiçbir şeyden kısılmamalı hocam. Ne anakart, ne işlemci ne de ekran kartı. Hee nedir ses kartı, dvd okuyucu, caviar black gibi gereksiz şeyler koymuşsundur onlardan kısarsın ama isterse 35.000 TL'lik sistem topla odaklanılması gereken parçalar işlemci, anakart ve ekran kartıdır. Bu arada hocam benim laptopdaki 5200rpm hdd ile bile Windows 8.1 Pro yaklaşık 10 saniyede açılıyor, 7200rpm'lik bir barracuda da niye 30 saniye bekleyelim ki? Hele birde 4670k ya da 4770k ile. (Mevcut: i7-2670qm)

Bu yüzden oyun sistemlerinde SSD bence tamamen bir lüksdür.

SSD için hiçbir şeyden kısılmamalı hocam. Ne anakart, ne işlemci ne de ekran kartı. Hee nedir ses kartı, dvd okuyucu, caviar black gibi gereksiz şeyler koymuşsundur onlardan kısarsın ama isterse 35.000 TL'lik sistem topla odaklanılması gereken parçalar işlemci, anakart ve ekran kartıdır. Bu arada hocam benim laptopdaki 5200rpm hdd ile bile Windows 8.1 Pro yaklaşık 10 saniyede açılıyor, 7200rpm'lik bir barracuda da niye 30 saniye bekleyelim ki? Hele birde 4670k ya da 4770k ile. (Mevcut: i7-2670qm)

Bu yüzden oyun sistemlerinde SSD bence tamamen bir lüksdür.
Katılıyorum. Sistemimi 3.500 tl ye mal ettim. Ssd almıştım. Ama şuan düşünüyorumda alırken ssd almayıp daha iyi bir ekran kartı alsaymışım diyorum. Çünkü ssd yi her zaman alırsınız. Ama ekran kartını satıp daha iyi bir ekran kartı alırken zarar edersiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı