[Toplandı] ELITE 110 Gtx 970 Mini Z97 Chipset ve Intel i5 4670k

Berke Keser

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir aklımda bulunan sistemi an itibari ile toplamış bulunuyorum. Forumda bir çok arkadaşımız mini itx sistem toplamayı düşünüyor bu arkadaşlarımıza yardımcı olması açısından küçük bir inceleme ve test yazısı hazırlayacağım.

*Zaman içerisinde gereken benchmark programları ve oyun testleri yapılacaktır şuan için sistem test aşamasındadır.

----------SİSTEM BİLEŞENLERİ----------

*Cooler Master Elite 110
*Msi Z97I Gaming Ac
*Intel i5 4670k
*Corsair Vengeance 4x2 1600 Mhz Ram
*Gigabyte gtx 970 mini
*Corsair Hydro H60
*Cooler Master V550 (Yarı Modüler)
*Crucial 128 gb ssd
*Western Digital 1 Tb Cavier Blue

----------Montaj Aşamasından Bir Kaç Görüntü----------

7F60673C67B1837E03BDB1DCF624B696.jpg
11BDBF10031BF0DDDE38C3A56B73F1DF.jpg
53D016FD4A57108CC394195998C06670.jpg
190BE875AACDD164AAD9D1451FA7F351.jpg
A07B0FC05EDAFAF8F85D414CE4F0B462.jpg
CC5235AD74BA8DB974BEC2AEF652FDD4.jpg
EF6B1C9D763B5BBE7BA90F0605BBAEB0.jpg

----------SIK SORULAN SORULAR----------

Montaj sırasında zorlandınız mı?

*Montaj bir hayli keyifli başladı güç kaynağını takma aşamasına gelindiğinde ise işler biraz sarpa sarmaya başlıyor. Kablo düzenini doğru yapabilmek için iki kere kabloları çıkarıp tekrar takmam gerekti , en sonunda doğru kablo düzenini oturtabildik ve sorun ortadan kalktı.

Sıcaklık değerleri normal mi?

*Ekran kartında yük altında 69 dereceden yukarısını henüz görmedim. İşlemcimizi msi anakartının sağlamış olduğu OC/genie özelliği sayesinde overclockladım ve işlemciyi 4,0 ghz'de kullanıyorum. İşlemci sıcaklıkları sistem boşta iken 38-45 derece arasında seyrediyor , yük altında henüz test etme fırsatım olmadı test ettikten sonra gereken bilgileri ekleyeceğim.

Kasadan gelen ses seviyesi nasıl?

*Kasadan gelen ses miktarı normal atx sistemlerden gelen ses seviyesi ile aynı diyebilirim. İnsanı kesinlike rahatsız etmiyor.

----------PERFORMANS TEST SONUÇLARI----------

4263F49748C01F7B3C944E0EC7AD41BA.png

45D3B0685E07D9665099AAD45BCDA688.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Hayırlı olsun dostum, 550W psu yerine 900w psu kullanmak daha akıllıca olurdu, zaman içinde parçalarını değiştirmeyi düşünürsen 550W yeterli olmayacaktır..

Günümüzdeki teknoloji yeni çıkan parçaların daha az elektrik tüketmesine yönelik gelişiyor. Gerek küresel ısınma gerekse çevrecilik sayesinde. Bu yüzden Termik santral çalıştırmayacağı için ve 900W bir psu bu kasanın içini gereksiz kapatacağı ve Isı dağılımını engelleyeceği için gerek yok. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim , gold sertifikalı bir güç kaynağı ve gün geçtikçe bileşenlerin güç tüketimi azalıyor uzun süre yeterli olacağını düşünüyorum. 900W derken ciddi miydiniz yoksa daha düşük bir değeri mi kastettiniz?

Teşekkür ederim. Arkadaş neye yazarak 900W yazdı açıkçası anlam veremedim. Bende sizin gibi düşünmekteyim.

Trollemek?
Dalga maksatlı bir görüşüm yok, sisteminizde yenilik yapmak istediğinizde Crossfire veyahutta Sli teknolojisini kullanmak istediğinizde 900w psu çıkışları alt seviyelere göre daha çoklukta olduğu için öneride bulundum. Kasa hakkında bir bilgim yok, araştırmadım. Büyüklüğü boy, çap açısından bilgim yok. Takdiri size kalmış. Güç kaynakları sistem ne kadar elektrik çekiyorsa o kısmını alır ne fazlasını nede azını alma sorunu olmaz. Açıkçası sistemi, bu sistemi fazla incelemedim cehaletime verin dostlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırman ve doğru yorum yapman herkesin hayrına olur. Çünkü buradaki insanlar, bilirkişilerin yorumlarına güvenerek birşeyler satın alıyor veya sistemine parça ekliyor.
Bu arada birçok yazım hatan bulunmakta, dikkat etmelisin.

Benim nasıl hitab ettiğim veya nasıl şekilde parça önerisinde bulunduğum bana kalsın.
Haddini fazla aştığını düşünüyorum TEDAŞ ortağı'da değilim, fazla bilgili olsaydın admin kategorisinde olurdun üye değil.
Saygılar :)

Sana kalırsa işimiz yaş gibi görünüyor değerli dostum. Ne yazık ki "ben biliyorum, çok bilgiliyim" gibi kibir ortaya koymadım. Senin gibi araştırmadığım, bilmediğim konuya yorum yapıp insanların kafasını da karıştırmadım. Konuşmalarından anladığım kadarı ile yaşının verdiği heyecan da var. Hayatında başarılar güzel kardeşim. ;)

Bu tip compact sistemler hep hoşuma gitmiştir. Küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk :) Sistem gayet güzel olmuş. Bu arada 550 600w power supplylar genel olarak yeterli enerjiyi sağlıyorlar. Gün geçtikçe işlemcilerin ve ekran kartlarının enerji sarfiyatları düşüyor, düşmeye de devam edecek. Sizin seçtiğiniz de gayet yeterli. Tek PCI express slotu ile SLI yada Crossfire gibi -ki bence tamamen gereksiz ve israf uygulamalar- seçimlere kapalı bir sistem olduğu için o PSU iş görür. Hayırlı olsun. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı