Topluca disiplin cezası sorun olur mu?

Hasan Efe Aslan

Centipat
Daha fazla  
Sınıfça öğlen arası okuldan gittiğimiz için sınıf disiplin cezası yiyecek diyorlar. Mesaj göndermişler velilere bir şey olur mu ya da ne olursa ne olur?

Dosya Ekleri

• disiplin.jpg
    disiplin.jpg
    34,2 KB · Görüntüleme: 108
Sınıfça öğlen arası okuldan gittiğimiz için sınıf disiplin cezası yiyecek diyorlar. Mesaj göndermişler velilere bir şey olur mu ya da ne olursa ne olur?
Bizde kaçmıştık yarın müdür disiplin için çağırıp temizlik yaptırmıstı başka birşey olmadı çok dert etme önceden disiplin yetmediysen hiç birşey olmaz ama okuldan okula değişebilir belki

Bütün sınıfa toptan disiplin cezası veremezler; o velilerin içinde en az birinin yüksek yerlerde tanıdığı vardır; bir telefonla okul yönetimine fırça kayarlar, hizaya gelirler.
Neden veremesinler ? Bütün sınıf kaçtıysa herkese kınama cezası verilebilir.

Yapabilecekleri en büyük şey kınama cezasıdır. Bir daha disiplinlik olmazsanız herhangi bir sıkıntı olmaz. Bir daha yapmayın.

Okula gidip kaçanları hiç anlamıyorum. Madem kaçıcan, sabahtan girmeyin okula. Sadece yok yazar ayrıca disiplin suçu değil ki ne sebepten işlem yapamacakmış? Sallıyorlar. Okul dışı onların sorumluluğunda olan bir durum değil.

Eğer bir sene içinde ikinci disiplini yemezsen hemen sicile işlenmez. Okul disiplin kurulu haziran-Temmuz ayı gibi toplanır, öğrencinin okul içi davranışlarına ve aldığı notlara bakarlar. Eğer iyi bir öğrenciysen bir şey olmaz ama haylazsan, disiplin kurulu bu durumu kendi insiyatifine göre değerlendirir.

Şunu da eklemek istiyorum genelde hemen pat diye disiplin cezası verilmez.
Önce öğrenci veli ile okulda müdürün yanına gider ve uyarı kağıdı imzalar, ardından tekrar bir hata yaparsa o zaman disiplin cezası verirler.

Bir şey olmazda toplu firar mı?

Aynen biz metalciyiz kaynak yani hoca hiçbir şeyi beğenmiyordu. Toplandık dedik isyanmı çıkarsak sonra gidelim dedik bir baktım öğle arası 4 kişi kalmışız onlarda dediler bizde gidelim yok yazılmayız bende gittim eve geldiğimde babam böyle bir fotağraf attı işte olay bu.

Bizde kaçmıştık yarın müdür disiplin için çağırıp temizlik yaptırmıstı başka bir şey olmadı çok dert etme önceden disiplin yetmediysen hiçbir şey olmaz ama okuldan okula değişebilir belki.

Bizim okul en rahat okul notlarımda iyi zaten sınıfta 3 ders dinleyen kişi var 1I benim bir de hiç disiplin yemedim derslerde sessiz sakin takılırım. Dinlerim bazen dinliyormuş gibi yaparım yazı yazarım ama her ders.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı