Toplum katildir

Dışlanma olayı özellikle bizim geri kalmış toplumda hat safhada. En basitinden herhangi bir insan sırf onun dininden değil diye tuhaf bakışlar döner, dışlarlar. Tabii bu toplumun geri kalmış genel kısmını barındırıyor. İnsanların tercihine saygı duyan kesimi ayrı tutuyorum. Cahil kesimin suçunu bu insanlara yüklemek saçma olur.

Toplum veya gruplaşma canlıların çoğunda var olan bir içgüdüdür. Hayatta kalma ihtimalini arttırır. Bir canlının tek yaşamasındansa gruplaşarak yaşaması daha avantajlıdır. Eğer grubun bozulmasına iten bir durum oluşursa o durum kaldırılmalıdır ki grup bozulmasın, grubun bozulması demek hayatta kalma ihtimalini azaltacaktır. Toplum içinde olan her şeyin sorumlusu gene toplumdur, bu doğru. Ancak her toplumu katil olarak sınıflandırmak yanlış kümelendirmeye sebep olacaktır.

İçgüdünü bastıramazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konudan bağımsız hem videoyu hem de kanalı çok beğendim. Teşekkür ederim. Diğer videolarına da bakacağım fırsatım olduğunda.

Bedava dağıtılan bir ürünün etrafında kalabalık varsa asıl katliam oradadır, uzak durun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı