Toplumda neden animeye karşı ön yargı var?

• Konuyu başlatan Yuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 301
  • Görüntüleme 26B
En önemli sebeplerinden biri anime izleyen kitlenin bunu her yerde vurgulamaya çalışması olabilir. Nedense herhangi bir diziyi izleyen"X" insanlarından azı profil resimlerine dizideki sevdiği karakteri koyarken bu durum anime izleyen kitlede tam tersi. Çoğu yerde nicklerini ve profil resimlerini animelerden koyduklarını görebilirsin. Bu da doğal olarak insanlarda antipatiye yol açıyor. Sen bir şeyi ne kadar insanların gözüne sokmaya çalışırsan insanlar da o kadar muhalefet olur.

Mesela hocam bir dizi ve film herkes karakterden etkilenip nick ve profil fotosu yapanı gördüm. Bu olay her yerde anime için bile geçerli ben etkilendiğim karakterin profil fotosu yapıyorum.

Etrafımda anime izleyip elit olduğunu iddia eden birisiyle karşılaşmadım. Bu fikir kimden çıktı tam olarak?

Şundan çıktı bundan çıktı. Ne fark eder? buraya varmıyor mu sonuçta, toplumda çoğu kişi anime izledi çocukken zaten. Bu anime olayının fazla büyütülmesi komik oluyor artık, anime tayfa dışında kimse çıkıpta "neden toplumda netflix dizilerine karşı ön yargı var" diye gezinmiyor. Japonya gibi geçmişi savaş suçu dolu olan bir ülkenin yüceltilmesi zaten ayrı bir konu artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı