Toplumun bilgeliği, Sizce kapta kaç tane fasulye var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Paytak Penguen
1233123.PNG

Adam bir analiz mantığım var, doğru mu değil mi demiş. Yani sallamak ve atış serbest. O zaman demek ki tutma ihtimali de azmış.

Yani ortalama ölçüyor adam.. Ben 0 yazmıştım.

Şimdi 100000000000000000000000000000 yazıyorum ve oyunun nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum.. Ortalama ölçtüğüne göre sonuç aynı çıkabilmesi lazım..

Beyin bedava. :D

@Paytak Penguen
Eki Görüntüle 1343802
Adam bir analiz mantığım var, doğru mu değil mi demiş. Yani sallamak ve atış serbest. O zaman demek ki tutma ihtimali de azmış.

Şimdi 100000000000000000000000000000 yazıyorum ve oyunun nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum.. Ortalama ölçtüğüne göre sonuç aynı çıkabilmesi lazım..

Beyin bedava ama kullanmıyorsunuz niyeyse. Neyse, haklısınız. Devam edebilirsiniz.

950
@Paytak Penguen
Eki Görüntüle 1343802

konuyu oluşturan arkadaşın yazdıklarını okursanız saçmalamak ve sallamak serbest dememiş.

950

konuyu oluşturan arkadaşın yazdıklarını okursanız saçmalamak ve sallamak serbest dememiş.
800 ve 1000000000000 milyonu birbiriyle ortalarsan, ortalamalası çok yakın çıkar.. O zaman mantıkları bozuluyor.. Sallamak ve atış serbest.. Analizleri bozulsun.. Aykırı olmak her zaman iyidir.. Daha iyileri yapılsın diye analizlerin. Belki bu sayede mantığı daha da gelişterecekler ya da benim görüşüm çürüyecek ve onların yeteneklerinin de kısıtlı olduğu ortaya çıkacak.. Sallamak serbest... Sadece bir şey denedim bakalım benim sonucu da koyarsa ne çıkacak diye..

Bu çok zeki arkadaşlara söylüyorum, deney aslında toplum bilgeliği değil de tahmini kaç tane vardır şeklinde soruluyor. Sizin bunu bilip bozmanız sadece yorumunuzun hesaplanmamasına neden olur. Ayrıca sunucu sorarken, bir kaç kişiye daha soracağız en yakına ödül var diyor. Troll'ün önüne geçiyor böylece.

Bu çok zeki arkadaşlara söylüyorum, deney aslında toplum bilgeliği değil de tahmini kaç tane vardır şeklinde soruluyor. Sizin bunu bilip bozmanız sadece yorumunuzun hesaplanmamasına neden olur. Ayrıca sunucu sorarken, bir kaç kişiye daha soracağız en yakına ödül var diyor. Troll'ün önüne geçiyor böylece.
Bu şekilde tezin mükemmelliği yerle bir oldu. Hiçbir şey mükemmel değildir.. Mükemmel olsaydı o zaman bütün ihtimalleri içinde barındırırdı. Ve ben kazandım, tebrikler sen kazandın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı