Topraklama Olmayan Prizde En İyi Sonucu Almak

BraveHeaTR

Kilopat
Daha fazla  
Odamda topraklama bulunmamakta ve yapılması biraz zor, hatta benim için imkansız gibi birşey. Topraklama olmadığı için ses kartına gitarı bağladığımda kayıtlarda cızırtı oluyor. Evde sadece banyoda topraklama bulunmakta diye biliyorum. Oradan bilgisayar için bir kablo uzatmam epey görüntü kirliliği oluşturacaktır diye düşünüyorum ama mecbur kalırsam bağlamak zorundayım. Odama topraklama yaptıramam, epey zahmetli olur. Bunu önlememin herhangi bir yolu var mı ? Ne gibi çözüm yollarına başvurmalıyım ?

Yapmanız gereken şey sıfırlama. Nötrden bir tel alıp toprağa atacaksınız. Bu olayın tek kötü tarafı eğer evde faz-nötr yer değişirse tehlike arz eder. O yüzden sıfırlama yaptıktan sonra evde eğer tadilat olursa ya da sigorta değişirse sıfırlamayı iptal edin ve tadilat sonlandığında tekrar yapın.

Tadilat yaptırmam biraz zor. Bunu çözmem için başka alternatif yollar var mı ? İnternette bulduğum birkaç konuda behringer hd400 gibi ürünler önermişler. Bu tarz ürünler topraklama yüzünden oluşan cızırtıyı önleyebilir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı