Çözüldü Tor Browser ile Instagram'da gezinmek bir güvenlik riski oluşturur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Arkadaşlar artık Tor'u varsayılan tarayıcım yapmayı düşünüyorum da tor ile Instagram vb. önemli hesaplarımın olduğu sitelere girmek güvenli mi?
Sakın kendi hesaplarınızı tor ağında kullanmayın! Bu sizin kimliğinizin ortaya çıkmasına sebep olur. Tabii ki tor ağında kayıt olduğunuz e-posta ile kayıt olabilirsiniz ama java script isteyen sitelerde ne kadar güvenli olur tam emin değilim.
O sitelerin çoğu bozuk oluyor o yüzden , fazla detaylı bilgi vermeyeceğim :D , .onion uzantılı siteler tehlikelidir dikkatli olun.
Hocam baya önlemlerimi aldım diyebiliriz. En yüksek Güvenlikte kullanıyorum tarayıcıda. Onun dışında Cloudflare VPN ile bağlantımı sıkılaştırabilir miyim diye düşündüm. Başta açtım ama sonra kapattım. Neden bazı siteler çalışmıyor onu anlamadım. Bu arada ekstradan nasıl bir güvenlik önlemi alabilirim. Biraz güvenliğimi anlatayım:
CGNAT IP'de olduğum için direk hiçbir yere bağlanırken Wan IP'm gözükmüyor.
Tor'da en yüksek güvenlikteyim. Javascript'i kapattım.
Arada kimlik yenile yapıyorum.
VPN açmıştım ama emin olamadım. Sizce açsam mı?
Başka ne tür önlemler alabilirim?

Hocam bayağı önlemlerimi aldım diyebiliriz. En yüksek güvenlikte kullanıyorum tarayıcıda. Onun dışında cloudflare VPN ile bağlantımı sıkılaştırabilir miyim diye düşündüm. Başta açtım ama sonra kapattım. Neden bazı siteler çalışmıyor onu anlamadım. Bu arada ekstradan nasıl bir güvenlik önlemi alabilirim. Biraz güvenliğimi anlatayım:
CGNAT IP'de olduğum için direk hiçbir yere bağlanırken WAN ıp'm gözükmüyor.
Tor'da en yüksek güvenlikteyim. JavaScript'i kapattım.
Arada kimlik yenile yapıyorum.
VPN açmıştım ama emin olamadım. Sizce açsam mı?
Başka ne tür önlemler alabilirim?

Güvenliğiniz gayet iyi ama tor ağında gezerken her daim VPN kullanın.

Kendiniz bile .onion uzantısına sahip site açabilirsiniz eğer giremiyorsanız büyük ihtimal site aktif değildir.
Teşekkürler hocam. Bende diyorum acaba bir başka bir şey mi var. DuckDuckGo açabiliyorum .onion ile bazı diğer sitelere de girdim. CIA'ye de bir uğradım. Şimdi biraz daha farklı içerikler arıyorum :) .
Tor ayarlarından güvenliği yüksek kullan yoksa bazı sitelerde tehlikeli kodlar çalışabilir örneğin: Beef.
En yüksekte hocam.
Güvenliğiniz gayet iyi ama tor ağında gezerken her daim VPN kullanın.
İlginiz için teşekkür ederim. VPN'i hemen açıyorum. Çok teşekkür ederim herkese. Bir de önerebileceğiniz site falan varsa bırakabilirsiniz. Böyle ben aslında tankların satıldığı sitelere bakmak istiyorum :) .

Sanırım Facebook’ta vardı ona erişim sağlayabiliyor musunuz?
Evet öyle siteler açılıyor.

Arkadaşlar böyle kendim link bulmak gibi değil de böyle bir arama motorunun direk bana .onion'lu siteleri bulması olağan değil mi?
DuckDuckGo'da deniyorum deniyorum yapamıyorum .onion'lu siteleri buldurtamıyorum.

DuckDuckGo'da deniyorum deniyorum yapamıyorum. Onion'lu siteleri buldurtamıyorum.

.Onion siteleri bulunmasın zaten, o sitelere erişim zor olur, tak diye karşına çıkmaz. Belli davetler aracılığında girebilirsin.

Tor seni anonim yapar ama beni bulamazlar kafasında olma, illegal işler yaparsan mutlaka yakalanırsın.

Tor'u varsayılan tarayıcı yapma, Firefox gibi tarayıcıları kullan.

Tor geçmişi saklamaz, tek VPN değildir, VPN'den VPN'e bağlanır ve seni hedefe ulaştırır, böyle olduğu için sitelerin yüklenmesi zaman alır.

.Onion siteleri bulunmasın zaten, o sitelere erişim zor olur, tak diye karşına çıkmaz. Belli davetler aracılığında girebilirsin.

Tor seni anonim yapar ama beni bulamazlar kafasında olma, illegal işler yaparsan mutlaka yakalanırsın.

Tor'u varsayılan tarayıcı yapma, Firefox gibi tarayıcıları kullan.

Tor geçmişi saklamaz, tek VPN değildir, VPN'den VPN'e bağlanır ve seni hedefe ulaştırır, böyle olduğu için sitelerin yüklenmesi zaman alır.
Sağ olun hocam açıkçası epey açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim. Ben böyle ne bileyim tanklar,paletler böyle uyuşturucu vb. gibi şeylerle karşılaşırım diyordum. Zaten çoğu siteye giremediğim için pek bir heyecanı da kalmadı :) .

Geri
Yukarı