Torpido ışığına ek bağlantı yapmak

Karakter12345

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm. Arabanın şoför kısmına LED döşedim. LED'in artısını torpido ışıgından aldım. Eksiyi ise teypden aldım. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    22,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek amper çekerse bağlı olduğu karta zarar verebilir. Direkt aküye bağlıysa sorun olmaz ama boşta iken çalışır aküyü bitirebilir.

Ekeleme: Siz zaten torpidodan çekmişsiniz. Orada onun için yeterli akım vardır muhtemelen. Sorun olmaz gibi duruyor.
@cengover_ekin

Normalde artı ve eksiği aynı gerilim kaynağından almanız gerekir. Demek ki araba içi elektrik sistemi biribirine bağlantılıymış, yoksa hiç çalışmazdı.

Otoelektrik konusunda bilgim yok, yani ne kadarlık akım ve gerilim verebileceği bilgileri bende yok.

Siz bu karanlık yer için orijinalinde akkor ampul olarak konulanı iptal edip yerine LED aydınlatmalı tadilatı yapmışşsınız, kendi anladığım kadarıyla. Aracın DC sigorta panosunda, torpido gözü ışığı sigortasına, orijinalinde akkor ampule göre hesaplanmış bu sigortaya LED'leri bağlamış oldunuz, Torpido gözü ışığı (ampulü) için konan bu sigorta olası kısa devrelerde bu sigortayı direk attıracağından aslında yangın veya araç iç güvenliği açısından hiçbir bir sorun olmayacaktır. Bu soketteki artı uçtan yani panodaki sigorta çıkışı sonuyla akü şasesi (GND) arasından yapılan bu kapalı DC elektrik devresi tam olarak bunu sağlamış oluyor. Torpido gözü LED'le aydınlanırken adı geçen sigortada aşırı ısınma durumu, atma, vb. durumu yoksa ciddi hata, sorun yok demektir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı