Torrent içerikten mining virüsü bulaşmış olabilir mi?

W4rlock

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4080 16GB OC

İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 7700X

RAM: 32GB (2x16)

ANAKART:ASUS PRIME X670E-PRO WI-FI soket AM5 6400MHz DDR5

SSD:MSI 1TB SPATIUM M390 NVMe M.2 SSD

GÜÇ KAYNAĞI:FSP Hydro PTM PRO HPT2-1200M 1200W 80+ platinium 120mm
Merhaba. Bugün Torrent ile TLOU part 1 indirmiştim, kurulum bittikten sonra karşıma şöyle bir yazı çıktı. Ne olduğunu anlamadım. BTC mining mi yapılıyor? Yardım eder misiniz? BTC mining virüsü ise nasıl temizleyebilirim?

1706046269892.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BTC mining yapıldığını sanmam. Yapsalar bile bu şekilde açık bir şekilde txt dosyası olarak önünüze koyulmaz. Muhtemelen bağış veya fon için kripto cüzdanlarıdır.

Yine de Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Malwarebytes ile tarattım ve karşıma şunlar çıktı ama tam emin olamadım güvenlik konusunda gerçekten bilgisizim.
Ekran görüntüsü 2024-01-24 004940.png

Kuvvetle muhtemel Rusça karakterler veya Çince karakterler böyle gözüküyor. Herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum.

Malwarebytes ile tarattım ve karşıma şunlar çıktı ama tam emin olamadım güvenlik konusunda gerçekten bilgisizim.Eki Görüntüle 2094668
Malwarebytes isminde torrent geçen dosyaları olası zararlı yazılım olarak algılamış anladığım kadarıyla.

Hayır. Yamanın özelliklerini ve isterseniz bağış yapabileceğinizi söylüyor. Tabi bu TXT dosyası için ve bunun yamanın virüslü olup olmayacağını kestiremeyiz.

Malwarebytes isminde Torrent geçen dosyaları olası zararlı yazılım olarak algılamış anladığım kadarıyla.

Yüksek ihtimalle evet ne de olsa bunlar crack yazılımlar.

Yağmurdan nem kapmaya gerek yok adamlar yalnızca bağış linki için kripto adreslerini koymuşlar. Malwarebytes da kumda oynasın.

Çok korkuyorsanız satın alın oyunları.

Normalde küçük çapta oyunları korsan oynarım Torrent bile kullanmam hatta ilk kez böyle bir durumla karşılaştım ve acaba olabilir mi diye düşündüm ama boşa endişe etmişim sağ olun.

Normalde küçük çapta oyunları korsan oynarım Torrent bile kullanmam hatta ilk kez böyle bir durumla karşılaştım ve acaba olabilir mi diye düşündüm ama boşa endişe etmişim sağ olun.

Rahat ol, istersen tüm oyunları korsan oyna ama indirdiğin yer sabit olsun. Zaten 1-2 tane repacker var duymuşsundur adlarını, yapış sitelerine tamam.

Ne zaman bir oyunun crackli halini Google'dan ya da Youtube'dan falan aramaya başlarsın o vakit virüslere merhaba dersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı