Çözüldü Torrent nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
P2P indirmeyi sağlar, yani evet indirme yaparsınız ama bir miktar da siz paylaşım yaparsınız. Yeterli seed varsa yüksek indirme hızları alabilirsiniz, ayrıca tek bir sunucuya yüklenilmemiş olur.

GNU/Linux ISO'larını torrent ile indiriyorum, hem hızlı oluyor hem de sunuculara fazla yük binmemiş oluyor. İndirdikten sonra paylaşımı da hemen kapatmıyorum, bir süre faydam dokunsun, bencilliğe gerek yok. Bu kültür genelde pek yok, size de bu şekilde destek olmanızı öneriyorum. 🙂

Sanıldığının aksine doğrudan korsanla bir ilgisi yok.
P2P indirmeyi sağlar, yani evet indirme yaparsınız ama bir miktar da siz paylaşım yaparsınız. Yeterli seed varsa yüksek indirme hızları alabilirsiniz, ayrıca tek bir sunucuya yüklenilmemiş olur.

GNU/Linux ISO'larını torrent ile indiriyorum, hem hızlı oluyor hem de sunuculara fazla yük binmemiş oluyor. İndirdikten sonra paylaşımı da hemen kapatmıyorum, bir süre faydam dokunsun, bencilliğe gerek yok. Bu kültür genelde pek yok, size de bu şekilde destek olmanızı öneriyorum. 🙂

Sanıldığının aksine doğrudan korsanla bir ilgisi yok.

Çözüm
Geleneksel merkezileşmiş sunucu tipinden ziyade verilerin herkesle eşit paylaşıldığı, hakları tayin eden bir sunucunun olmadığı ve verileri değiştirmenin imkansız olduğu P2P paylaşım ağı. Blok zinciri ile aynı sistemi kullanır.
Yakın bir zamanda bu konuyla ilgili bir yazı kaleme alacağım. Şu sınavlarım biterse eğer :)

O site gayet güvenilirdir, ben çok oyunu korsan olarak indirip oynadım Windows kullanırken.
Bu siteden doğru şekilde indirme yapamayıp virüs bulaştıranların sövdüğü site ama evet bende zamanında kullandığımda gayet iyiydi (Korsana destek yok)

Dosya paylaşım platformu. Yükleyen kişi bir nevi sunucu görevi de görüyor ve aynı dosyayı başkalarının da indirmesi için upload ediyor. Drive, Dropbox gibi boyut limiti yok. Örnek olarak arkadaşlarınla yüksek boyutlu bir dosya paylaşmak istersen torrent yoluyla paylaşabilirsin.
Son 10 saattir Cyberbug 2077 indirme merkezi olarak çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı