Çözüldü Torrent nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
P2P indirmeyi sağlar, yani evet indirme yaparsınız ama bir miktar da siz paylaşım yaparsınız. Yeterli seed varsa yüksek indirme hızları alabilirsiniz, ayrıca tek bir sunucuya yüklenilmemiş olur.

GNU/Linux ISO'larını torrent ile indiriyorum, hem hızlı oluyor hem de sunuculara fazla yük binmemiş oluyor. İndirdikten sonra paylaşımı da hemen kapatmıyorum, bir süre faydam dokunsun, bencilliğe gerek yok. Bu kültür genelde pek yok, size de bu şekilde destek olmanızı öneriyorum. 🙂

Sanıldığının aksine doğrudan korsanla bir ilgisi yok.
Bu siteden doğru şekilde indirme yapamayıp virüs bulaştıranların sövdüğü site ama evet bende zamanında kullandığımda gayet iyiydi (Korsana destek yok)
Korsan kullanacak olan virüs yiyorsa hiçbir
şekilde korsan kullanmasın. Bu kadar basit bir hataya düşmemeliler. Tabii ki de gerek ve destek yok zaten bıraktım uzun zamandır. Korsan kullanan insan buglarla uğraşır, çevrim içi oyunun keyfini alamaz, oyundan soğur vs. hiç ceremesi çekilecek durumlar değil.

Korsan kullanacak olan virüs yiyorsa hiçbir
şekilde korsan kullanmasın. Bu kadar basit bir hataya düşmemeliler. Tabii ki de gerek ve destek yok zaten bıraktım uzun zamandır. Korsan kullanan insan buglarla uğraşır, çevrim içi oyunun keyfini alamaz, oyundan soğur vs. hiç ceremesi çekilecek durumlar değil.
Öyle bir olay yok. Çoğu oyun basit korumlar kullanıyor. İstiyorsan internetten temiz Steam dosyalarını indirip kendin kırabilirsin. Virüs şüphesi de olmaz.

Sen o parayı sadece yapan kişilere teşekkür ve emeğine saygı amacıyla veriyorsun. İyi iş yapmayıp parasını hak etmeyen oyunlara para vermem ben şahsen.

"Seed bırakmak" diye buna deniyor değil mi hocam? Kapatma dediğiniz nasıl yapılıyor bilmiyorum ama.
Üstteki duraklatma tuşuna basarsan veri aktarımı durur.

Ben de indirdikten sonra 2 gün açık bırakırım sonra silerim.

Türkiye'de bu kültür pek yok tabii ama yurtdışında çoğu kişi indirdikten sonra seedliyor dosyayı. Bazı siteler seed yapmayanları banlıyor hatta.

Bu duruma verilen bir ad da vardı aslında ama hatırlayamadım. :(

Türkiye'de bu kültür pek yok tabii ama yurt dışında çoğu kişi indirdikten sonra seedliyor dosyayı. Bazı siteler seed yapmayanları banlıyor hatta.
Maalesef bizde bu kültür yok ama insanlara da kızamıyorum; upload hızları belli, bu hızlarla bir de seed yapınca internet sıkıntıya girebiliyor. Düzgün upload hızları olsa da güzel güzel yapabilsek keşke.

Üstteki duraklatma tuşuna basarsan veri aktarımı durur.

Ben de indirdikten sonra 2 gün açık bırakırım sonra silerim.

Türkiye'de bu kültür pek yok tabii ama yurtdışında çoğu kişi indirdikten sonra seedliyor dosyayı. Bazı siteler seed yapmayanları banlıyor hatta.

Bu duruma verilen bir ad da vardı aslında ama hatırlayamadım. :(
1607637139973.png

Mesela burada ne yapmak gerekli? O yöntemi de bileyim istiyorum, hiç denememiştim daha önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı