Çözüldü Torrent nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
P2P indirmeyi sağlar, yani evet indirme yaparsınız ama bir miktar da siz paylaşım yaparsınız. Yeterli seed varsa yüksek indirme hızları alabilirsiniz, ayrıca tek bir sunucuya yüklenilmemiş olur.

GNU/Linux ISO'larını torrent ile indiriyorum, hem hızlı oluyor hem de sunuculara fazla yük binmemiş oluyor. İndirdikten sonra paylaşımı da hemen kapatmıyorum, bir süre faydam dokunsun, bencilliğe gerek yok. Bu kültür genelde pek yok, size de bu şekilde destek olmanızı öneriyorum. 🙂

Sanıldığının aksine doğrudan korsanla bir ilgisi yok.
Eki Görüntüle 774465
Mesela burada ne yapmak gerekli? O yöntemi de bileyim istiyorum, hiç denememiştim daha önce.
Şu an bir şey yapmanız gerekmiyor. Eğer ihtiyacı olan olursa sizden alacak dosyayı.

Zaten bu tür dosyaların seed ratiosu yüksek olur pek seede ihtiyaç duymaz.

Daha doğrusu seedi Seedbox tarafından sağlanır.

Seedbox: Bulut seed servisi. Yüksek hızlarda dosyaları seedler. Drive'ın mantığından çok farkı olmuyor bu servislerin, tabii anonimlik hariç.

Siz torrent üzerinden dosyayı indirirken parça parça indirirsiniz. Biten parçalar dosya insirilirken upload edilebilir. Bu yüzden indirme işlemi bittikten sonra “Zaten indirene kadar bayağı upload etmişimdir” diye siliyorum. Zamunda’dan baktığım zaman 140 GB uploadım var.

Hayır, ben şu anda hiçbir ayara dokunmadığımda seed paylaşmış oluyor muyum?
Paylaştım diyelim, nereden paylaşmayı kaldırabiliyorum?
Üstten durdurabilirsin, dosyayı silmeden torrenti kaldırabilirsin.

Kullandığın istemciye bağlı olarak indirdikten sonra otomatik olarak seed kesme veya durdurma ayarı da var.

Ben QBittorrent kullanıyorum, seninkini bilmiyorum açıkçası.

Yani üzerinizde çeşitli virüsleri deneyebilirler ya da size reklam göstererek para kazanabilirler. Mining virüsleri vb. virüslerde var tabi ki de.
Bunu crackerlar değil. Genelde virüslü siteler sonradan yapar. Veya paragöz olan repackerlar.

Ben daha dediğin gibi virüs taşıyan bir oyun görmedim. :)

Bunu crackerlar değil. Genelde virüslü siteler sonradan yapar. Veya paragöz olan repackerlar.

Ben daha dediğin gibi virüs taşıyan bir oyun görmedim. :)
Torrent oyun platformu değil zaten bedava dosya transfer programı. Herkesin başına gelecek diye bir şey yok ama böyle bir ihtimal var ve insanlar yaşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı