Torrent oyun indirmek bilgisayara zarar veriyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tamamen size bağlı. Buraya gelip "korsan oyun indirmek kötüdür!" falancılar gelmeden önce ben size yıllardır bir torrent kullanıcısı olarak düzgünce duyar kasmadan cevap vermek istiyorum. Eğer çoğunluğun kullandığı crack ve torrent sitelerinden indirirseniz içeriklerinizi kolay kolay virüs bulaşma gibi bir durumla karşılaşmıyorsunuz en azından bilgisayarınızı etkileyecek büyüklükte olmuyor bunlar. Virüs programları ise yerli yersiz her şeyi zaten virüs olarak gördükleri için onların uyarılarınada kulak asmayın. Günümüzde artık torrentten virüs yeme gibi bir durum söz konusu değildir. Çok bilindik sağlam torrent sağlayan siteler var ve bir sorun yaşamıyorsunuz dediğim gibi.

Bilgisayarımdaki en yeni parça 6-7 aylık en eskisi ise 3,5 yaşında. Torrent'ten (kısaca korsan diyelim) indirdiğim oyun ve programlarla dolu ve henüz elime aldığım bir parça yok. Tabii doğru ve temiz yerlerden indirmek en önemlisi. Risk almış oluyorsun. Sevdiğin bir ürünü veya oyunu satın almak en iyi yoldur.

Korsana karşı olmaya zorlamayın kendinizi.
Hayır, bilindik sitelerden indirmek ve dikkatli davranıldığı sürece hiçbir zararı yok ancak risk teşkil ediyor.

Korsan oyunun en büyük sıkıntısı bence destek almamasıdır. Çile çektirir.

Paranız yoksa oynamayın kardeşim. Ücretsiz, çok cüzi fiyatlarda oyunlar var onları oynayın. Herkes pahalı oyun oynayacak diye bir kaide yok.
Bekliyorum linçleri.
Neden linçleyelim ki? Sen doğru bulmuyorsun diye indirmeyecek değiliz ya. Çatur çutur indireceğiz.

Oyunları satın alarak kullanmaya özen gösterin, Epic Games Store her hafta ücretsiz oyun veriyor.

Korsan oyunlar risklidir çünkü çalıştırdığınız an arkaplanda Bitcoin mining yapan bir virüse bilgisayarınızı teslim edebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı