Torrent üzerinden oyun indirmek ne kadar güvenli?

Merhaba arkadaşlar, elimden geldiğince ve bütçem yettiği sürece oyunları hep orijinal alırım, ancak sistemime zarar gelecek korkusu ile de cracklı oyunları indirmem. Geçen gün arkadaşım ile konuştuğumda 300-400 TL bandında oynamak istediğimi ancak öğrenci olduğumdan alamadığımı söyledim. O da bütçemi zorlayan oyunları Torrent ile indirirsen problem olmaz dedi. Virüs sorunundan korkuyorsan da Norton veya Kaspersky gibi programlar varken indir problem görürsen silersin dedi. Bu mantık ne kadar doğru aranızda gerçekten anlayan arkadaşlara soruyorum bu mantık doğru mudur? Virüs programları garanti olarak mining veya seed gibi işlemleri oyun içinde varsa algılar mı?
Not: Norton kullanıyorum.

Crackʼte güvenilir site diye bir şey yoktur. Crackʼin zaten virüs olarak algılanacağını bildiği için, kendisi de ufaktan bir şeyler ekliyordur. Ondan crack önermiyoruz.

Bu kadar güvenli ya da şu kadar güvensiz şeklinde bir cevap verilemez. Korsan kaynaklardan edindiğin oyunları ya da programları bilgisayarına kurduğun zaman risk almış olursun. Bu, “bütün korsan içerikler zararlı yazılımlar içerir” anlamına gelmez ancak emin ol kesinlikle riski almaya değmez. Bu nedenle oyunları ve programları sadece resmi kaynaklardan edinmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı