Torrentten indirilen oyun crrss.exe virüsü bulaştırmış mıdır?

direnpena

Kilopat
Öncelikle merhaba. Arkadaşım bilgisayarıma torrentten oyun indirmiş. Ben orijinal kullanıyorum o yüzden virüs konusunda tedirgin oldum. Kafa ayarının ilk bölümünde bu oyunların virüs getirdiği söylenmişti. Açtım baktım videoya @Recep Baltaş winlogin.exe ve crrss.exe adında iki virüsten bahsetmiş. Görev yöneticisinde çok şükür winlogin diye bir şey yok fakat crrss.exe'den iki adet var karşılarında da 'istemci sunucu çalışma zamanı işlemi' diyor.

İnternette araştırdım bunların windows dosyası olduğunu ve sonlandırılmaması gerektiğini söyleyenler var ama emin olamadım bilenlere danışmak istedim. Bunlar virüs müdür? Virüs ise nasıl kurtulabilirim?

Edit: İkisi de system 32 klasöründe.

virüs.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızı Norton ve Emsisoft Antimalware ile tam taramadan geçirin bulunan zararlı olursa temizleyin. (Taramalardan önce programları güncellemeyi unutmayın. :))
Ayrıca Comodo Cleaning Essentials içerisinde yer alan Kill Switch ile işlemleri ayrıntılı görüntüleyebilir, Comodo veri tabanında bulunan zararlı bir işlem görürseniz sonladırabilirsiniz.

Görev yöneticisinde virüs olan birşey gözükmüyor ancak şüpheleniyorsanız bu giib durumlarda hala insanımızın yapması gerekeni bilmiyor. Kurulması gereken programın adı antivirüstür. Antivirüs devamlı sistemde olması gereken sistemi zararlılardan koruyan bir programdır.
Tavsiyem ise imzamdaki KIS 2015'tir.

Bilgisayarınızı Norton ve Emsisoft Antimalware ile tam taramadan geçirin bulunan zararlı olursa temizleyin. (Taramalardan önce programları güncellemeyi unutmayın. :))
Ayrıca Comodo Cleaning Essentials içerisinde yer alan Kill Switch ile işlemleri ayrıntılı görüntüleyebilir, Comodo veri tabanında bulunan zararlı bir işlem görürseniz sonladırabilirsiniz.

Görev yöneticisinde virüs olan birşey gözükmüyor ancak şüpheleniyorsanız bu giib durumlarda hala insanımızın yapması gerekeni bilmiyor. Kurulması gereken programın adı antivirüstür. Antivirüs devamlı sistemde olması gereken sistemi zararlılardan koruyan bir programdır.
Tavsiyem ise imzamdaki KIS 2015'tir.

Teşekkürler zaten ilk işim virüs taraması olmuştu bir de bu programları deneyeceğim. Beni şüphelendiren bu virüsün taramalarda çıkmıyor denilmesiydi.

Zamuda torrentten crysis 3'ü indirdim ve Çinçe midir, Japonca mıdır virüs bulaştı bilgisayarıma. Görev yöneticisinde de crrss.exe diye 2 tane gözüküyor, bende ne yapsam silemedim formattan başka silmenin bir yolu yok. crrss.exe'yi silsek düzelir mi ne olduğunu bilmediğim için korkuyorum siz ne yaptınız?

zamuda torrentten crysis 3 ü indirdim ve çinçemidir japoncamıdır virüs bulaştı bilgisayarıma görev yöneticisindede crrss.exe diye 2 tane gözüküyor bende ne yapsam silemedim formattan başka silmenin bir yolu yok crrss.exe yi silsek düzelir mi ne olduğunu bilmediğim için korkuyorum siz ne yaptınız?
Çok şükür benimkinde görünür bir sıkıntı yok. Oyun sağlammış sanırım. Bir kaç arkadaşıma sordum onların bilgisayarında da görev yöneticisinde iki adet görünüyor virüs değil diye düşünüyorum. Sizin sorununuz farklı detaylı şekilde bir konu açarsanız birileri yardımcı olacaktır.

Bu virüs gibi de değil aslında çince bir tarama programı gibi bir şey, devre dışı bıraktım ve çalışmıyor ancak dosyalarını silemiyorum. Eset nod 32 ile tarattım 2 kere virüs de bulunmuyor, silmeye çalıştığımda adminastör izni gerekli diyor. Yönetici olarak çalıştırdığım halde bazı dosyaları siliniyor fakat tekrar geri yüklüyor. Pc'nin çalışmasında hızında bir sıkıntı yok ama yinede tedirginim, bende orijinal ürün kullanıyorum ne yapsam bilemedim.

Şimdi gördüm csrss.exe 3 adet olmuş ve ikisinde system, birinde kullanıcı adı yazıyor. Bu kesinlikle virüs ayvayı yedik galiba :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı