Toshiba Qosmio X70 Cpu Sorunu

Sundance

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gündür bana kafayı yedirten bir sorun var pc'de. Araştır araştır hiç bir şeye ulaşamadım neredeyse. CPU kafayı yedi cidden. İki sekme açıyorum CPU kullanımı yüzde 10'da olsa bile pc hemen kendini turbo moda çıkarıyor işlemci hızı 3 ghz'nin üzerine fırlıyor. Fan da deliriyor tabii bu sıralarda. Bu sorun oyunlara da yansıdı. Oyun oynarken CPU kullanımı bir anda düşüyor sonra tekrar normale dönüyor. Bu sırada da aşırı bir FPS kaybı söz konusu tabii. 5-6 kez taradım bilgisayarı virüs falan filan yok bilgisayarda. Malware taraması da yaptırdım onda da bir şey yok. Bir de taskhost.exe diye bir program var iki de bir açılıp cpu'yu yiyor resmen. Fan tekrar çıldırıyor ghz havalara uçuyor falan ama konuyla alakası var mı tam bilemiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır? Kaç gündür kafayı yiyeceğim resmen. Şimdiden teşekkürler..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı