Toshiba 43" TV önerisi

psychonaut

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Selamlar,

43" TV almam gerekiyor ve TV'de sadece HD TV yayınları izlenecek, uzun bir süre 4K içerik izlenmeyecek (annem ve babam için alacağım). Toshiba'nın aşağıda belirttiğim 4 ayrı modeli var. 2'si FHD, 2'si 4K, yine 2'si 2018, 2'si 2020 model. Sormak istediğim sadece HD yayın izlemek için FHD TV mi yoksa 4K TV mi almak mantıklı, 4K TV'de HD yayın izlendiğinde upscale yüzünden FHD TV'ye göre daha kötü görüntü alındığı belirtiliyor. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Diğer taraftan 4K olan modellerde HDR var. Hangisini seçmeliyim tamamen kararsız kaldım. Bir diğer konu da 2020 modellerin 2018 modellere göre kağıt üzerinde hiç üstünlüğü yok ve diğer taraftan henüz kimse almadığı için pek yorum da yok, ama sonuçta 2 yıl daha yeni modeller, bu konuda da kararsız kaldım:

Toshiba 43L3863 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart Fiyatı
Toshiba 43LL3A63DT 43" 108 Ekran Dahili Uydu Alıcılı Full Hd Fiyatı
Toshiba 43V6863 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Fiyatı
Toshiba 43UL3B63DT 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Fiyatı

Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz özellikle görüntü kalitesi daha iyi bir model varsa da belirtebilirseniz sevinirim, bu TV'leri mağazada test etme şansım yok şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan 4K izlenmeyeceği hiç izlemeyeceğiniz anlamına gelmez yakında standart haline gelecek ve bu tarz eşyalar her yıl değiştirilen eşyalar değil, bence 4K çözünürlük olanı almalısınız.

Şuan 4K izlenmeyeceği hiç izlemeyeceğiniz anlamına gelmez yakında standart haline gelecek ve bu tarz eşyalar her yıl değiştirilen eşyalar değil, bence 4K çözünürlük olanı almalısınız.
5 yıl kadar önce de 4K yayınlar yakında standart olacak deniyordu ancak halen bir gelişme yok. Sonuçta annem/babam yaşlı insanlar, Netflix vb. ile uğraşmazlar, daha uzun yıllar HD yayın izleyecekler ve de 4K TV'de HD yayın izlemek FHD TV'ye göre daha kötü görüntü kalitesi veriyormuş, o nedenle FHD almak daha mantıklı gibi geliyor.

Niye illa Toshiba? Başka markalarda tercih edebilirsiniz.
Vestel yada ne olduğu bilinmez ucuz Çin ürünlerini almak istemiyorum. Samsung, LG vb. üst markalar ise gereksiz pahalı, Toshiba kalite/fiyat olarak daha ortada görünüyor.

Vestel yada ne olduğu bilinmez ucuz Çin ürünlerini almak istemiyorum. Samsung, LG vb. üst markalar ise gereksiz pahalı, Toshibe kalite/fiyat olarak daha ortada görünüyor.
Haklısınız.

Bence 4K daha iyidir. Anne-Babanız için alacakmışsınız onlar için görüntü kalitesi pek fark etmez bence. Hem ileride daha iyi olur. 4K Yayınlar aslında şu an neredeyse Standart. Youtube, Netflix gibi yerlerde bir çok kişi 4K Yayın yapıyor. Televizyon konusunda halkımız "Görüntüsü varsa tamamdır." dediğinden halen SD Çözünürlüklü yayın yapılıyor. Ama Diğer ülkelerde ve İnternette 4K Standart olmaya çok yakın. Hatta olmuştur bile.

Sizin de önerileriniz ile 43UL3B63DG 4K modeline karar verdim. Gördüğüm kadarı ile 2020 yılına ait yeni çıkmış bir model, 2018 modeline göre 2 yerine 4 çekirdek işlemci, True Color Engine gibi artıları var, kampanya ile şu an fiyatı da aynı. Bakalım pişman olmam umarım.

43UL3B63DG 4K modeline karar verdim. Gördüğüm kadarı ile 2020 yılına ait yeni çıkmış bir model, 2018 modeline göre 2 yerine 4 çekirdek işlemci, True Color Engine gibi artıları var, kampanya ile şu an fiyatı da aynı. Bakalım pişman olmam umarım.
Şimdiden Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun, bende almayı düşünüyorum da sakıncası yoksa kaça aldınız? Ayrıca ben 43UL3B63DG modeli yerine 43UL3B63DT modelini buluyorum satişta, nereden aldınız acaba?
Tekrar hayırlı olsun.

Hayırlı olsun, bende almayı düşünüyorum da sakıncası yoksa kaça aldınız? Ayrıca ben 43UL3B63DG modeli yerine 43UL3B63DT modelini buluyorum satişta, nereden aldınız acaba?
Tekrar hayırlı olsun.
Selamlar. Benim aldığım model de 43UL3B63DT, Toshiba'nın kendi sitesinde 43UL3B63DG şeklinde yanlış yazmışlar, oradan kopyalamıştım. Hepsiburada üzerinden 2.899 liraya aldım:

Toshiba 43UL3B63DT 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Fiyatı
Toshiba Tv 43UL3B63DT - 43" Toshiba Ultra HD TV
https://toshiba-tv.com/pdf/11bca913454c891db03ffe91edbdeb32/2/43ul3b63dt.pdf

Geri
Yukarı