TOSHIBA Laptop Alırken Dikkat Edin

• Konuyu başlatan Vedo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

Vedo

Kilopat
Makaleler
2
Toshıba Satellite l750-1NG laptobum vardı. Laptopta gt 525m gpu vardı.Tabi ilk zamanlar technopatla pek haşır neşir olmadığım için ayrıntılı olarak incelememiştim laptobu. Sonradan öğrendiklerim ve laptobun bazı oyunlarda yetersiz gelmesiyle birlikte overclock işine el atmaya karar vermiştim. O an gördüm ki normalde 600 mhz saat hızında çalışması gereken gt525m aslında 475 mhzde çalışıyordu. Ne kadar yükte çalıştırsam da 475 i bir gram geçmiyordu. Nvidia inspectorle bakmıştım ilk başta, sonradan msı afterburnerla da baktım aynıydı.Anlayacağınız gpuyu ısınmasın diye underclock etmişler. Çalışması gereken 600mhz saat hızına çıkardığımda laptop en fazla 15 dakika dayanabiliyordu. 530 mhz de stabil çalıştırmıştım ama o da pek bi fark yaratmıyordu. Hem neden verdiğim paranın karşılığını bu şekilde kısıtlayıp veriyorlar. Birkaç araştırma yaptım konuyla ilgili ve yalnız olmadığımı gördüm.Yabancı forumların birkaçında sadece toshıbada bu sorunla karşılaşan insanlar gördüm.
Diyeceğim o ki Toshıba alırken 2 kez düşünün.Güçlü bi gpu var diye para ödediğiniz laptop belki de ısınmasın diye underclock edilmiş olabilir.Verdiğiniz ekmeğe karşılık içi boş köfte verebilirler :)

Başta zaten Toshiba ürünlerine, o parayı vermek gerçekten çok mantıksız. Uçuk fiyatlarla laptop satıp, genelde en düşük GPU' ları takıyorlar.

Bende 6 ay önce falan aldim pek memnun değilim . Çok pişman oldum . Geçen arkadaşim verdiğim paranin daha az bir miktariyla benim pcden daha iyisini aldi . Toshiba pahali satiyor (Malzeme kalitesi iyi galiba) . 2-3 sene idare edicem sonrasinda şöyle güzel bi sistem toplamayi düşünüyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı