Toshiba laptop çalışması ve ekrana görüntü gelmemesi sorunu

haxron

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 sene önce aldığım Toshiba marka laptop CS:GO, LoL tarzı çok sistemi tüketmeyen oyunlar oynuyorum. Bu oyunlarda FPS drop olmaya başladı. Ben de içini açıp bir bakayım dedim toz filan mı var diye toz yoktu ama macunu bitmişti bilgisayarın. Sonra taktım parçaları çalışıyor ama ekran gelmiyor. Dedim bir şeyi yanlış taktım galiba. Söktüm tekrar her şeyi yine taktım çalıştı sıkıntı yok. Ertesi gün bir bilgisayarcıya götürdüm, termal temizlik yaptırdım, 2 saat sonra aldım hiçbir sıkıntı yok. Drop filanda olmuyor artık oyunlarda.

2 gün kullandım sonra yine PC çalışıyor ama ekran gelmiyor. Aynı bilgisayarcıya götürdüm kronik bir sıkıntı olduğu bize 2-3 gün verin hallederiz dediler. Neyse 2 gün sonra aradılar dediler ekran kartında sıkıntı yok anakartı yandı ya da bozuldu filan dediler. Yeni anakartta pahalı ve gereksiz bence laptop için. Bence sıkıntı anakartta değil zaten PC'yi 1 senedir doğru düzgün kullanmıyordum. Çözümü var mıdır yoksa PC'yi çöpe atayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı