Toshiba P300 6TB HDD nasıldır?

@Nesta , hayırlı olsun. İnşallah uzun ömürlü bir kullanım deneyimi yaşarsın.

Güvenilir, bilindik bir satıcıdan aldıysan sorun çıkmayacaktır. Ama harddisk geldiğinde yine de tarama yap. Bu arada ben Hard Disk Sentinel programından bakıyorum genelde disklerin durumuna. Ona da istersen bakabilirsin.

İnşallah elimden geldiğince dikkatli olacağım. Vatan Bilgisayar dan aldım, kargo ile gelecek. İlla dik mi çalıştırmak lazım ? Yan yatırıp altına süngerimsi birşey koysam olmaz mı ?

@Yiğit KAMURAY @UTKUSALONUR 12 TB olan modeli aldım umarım üzmez. Ve HD Tune ile sağlık taraması Bad Sector taraması yapmama gerek var mı?
Sıfır ürün olduğu için şahsen gerek yok ancak içiniz rahat etsin istiyorsanız yapın.

İnşallah elimden geldiğince dikkatli olacağım. Vatan Bilgisayar dan aldım, kargo ile gelecek. İlla dik mi çalıştırmak lazım ? Yan yatırıp altına süngerimsi birşey koysam olmaz mı ?
Yan yatırmayı önermiyorum, hele ki yumuşak bir nesne daha çok zarar verme ihtimaline sahip titreşimden ötürü.

Ya dik kullanmanızı ya da shucklayıp (kutusundan çıkartıp) sisteminize takabilirsiniz, ancak garantiyi çöpe atmış olursunuz.

Kurdum Hızlı Bad Sector taraması yaptım, bir şey çıkmadı. 7200 Rpm geldi. 200 mb/s yazma hızı var. Masanın üstünde kullanıyorum kalp atışı gibi bir ritim veriyor arada, çok sessiz garip bir ürün.

İçindeki diskin kodu,
WDC WD120EDBZ-11B1HA0

Geri
Yukarı