Toshiba P300 6TB HDD nasıldır?

Taşınabilir olanların sürekli bilgisayara bağlı olmaması gerektiği hakkında çok fazla bilgi okudum. 30 DK önce WD Elements 6 TB modelini iptal ettim. Tabii ki sizin aldıklarınız CMR sürekli kullanımda belki daha rahat olabilirler.

İndirimde buldum acaba alsam mı ?
Aynı Fiyata 12 TB

Son düzenleme:
@Nesta , Bendeki iyi bir şekilde çalışıyor. 12TB iyi bir seçim gibi duruyor. Taşınabilir disklerde Seagate ya da WD seçtim hep ve hiç üzmedi bunlar beni. Yalnız şunu unutma ki bu 3,5" taşınabilir harddisk olduğu için prize elektrik bağlantısı da yapman gerekecek. Belki biliyorsun ama yine de söylemek istedim. Böyle olunca insan taşınabilirliğini sorgulayabiliyor.

Not: Ama marka bazlı kıyaslama yaparsam kişisel olarak Seagate'i daha çok beğeniyorum.

@Nesta Ben sürekli bilgisayara bağlı olarak kullanıyorum. 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum ve sorun yaşamadım hiç. Elbette disklere uzun süre ihtiyaç duymayacağımı düşünürsem bağlamam bilgisayara. Yani sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Elektrik kesintileri olduğunda tek yaptığım şey bilgisayarın tüm fişlerini bağladığım çoklu prizi açma kapama düğmesinden kapatmak oluyor. O da sırf elektrikler geri gelirken oluşabilecek yüksek voltaja karşı önlem olsun diye.

Bendeki her iki diskin içinde sadece 200GB'a yakın yer boş. Dizi/Film/Kitap/Doküman/Proje vb. şeylerle dolu içleri. Disk sağlığı vb. değerlerinde ise herhangi bir inme olmadı bu zamana dek.

@Nesta Merhaba, maalesef o harddiski almadım ben SMR olduğu için. Onun yerine CMR olan şunu aldım;

Bundan 2 adet aldım. Elektrik kesintisine 11-12 kez yakalanmış olmalıyım ama şu zamana dek bir sorun yaşatmadılar. Memnunum sıkıntısı yok.

Bu diskler zaten sabit takılı olarak kasa içinde kullanılan diskler, tek amaç arşivse eğer harici dediğimiz taşınabilir disklere de bakabilirsin istersen.
Hayırlı olsun, her ne kadar alalı uzun süre olmuşsa da. :D ^^

@Nesta valla o sıralar baya düşünmüştüm onu mu alsam diye. Almadığım için pişman değilim. 😄 Tabii bu bahsettiğim harddiskleri aldıktan sonra 2 tane 10TB taşınabilir disk aldım. 😅

10 TB olanın çeşitli TB'lerine ben de sahibim gayet iyi bir model.
Taşınabilir olanların sürekli bilgisayara bağlı olmaması gerektiği hakkında çok fazla bilgi okudum. 30 DK önce WD Elements 6 TB modelini iptal ettim. Tabii ki sizin aldıklarınız CMR sürekli kullanımda belki daha rahat olabilirler.
Ben sürekli bağlı da kullandım bir sorun görmedim ancak HDD çalışırken kutusuna yanlışlıkla eliniz çarpmasın bir kere oldu 10 TB'lik bir modelim çöpe gitti, sistemin arkasına koyabilirsiniz. Eğer ki sisteminizde yer varsa kutusundan çıkarıp (shucklayıp) o şekilde kullanabilirsiniz.

Hayırlı olsun, her ne kadar alalı uzun süre olmuşsa da. :D ^^

10 TB olanın çeşitli TB'lerine ben de sahibim gayet iyi bir model.

Ben sürekli bağlı da kullandım bir sorun görmedim ancak HDD çalışırken kutusuna yanlışlıkla eliniz çarpmasın bir kere oldu 10 TB'lik bir modelim çöpe gitti, sistemin arkasına koyabilirsiniz. Eğer ki sisteminizde yer varsa kutusundan çıkarıp (shucklayıp) o şekilde kullanabilirsiniz.
Çöpe gitti dediniz. Peki bu durumlarda garantinin bir önemi kalmıyor mu ?

Geri
Yukarı