Toshiba Qosmio x70 b10 U oyunlarda donma sorunu

adasko

Kilopat
Merhaba arkadaşlar laptobu yeni aldım ve 1 kere servise yolladım bile ama sonuç aynı 4 kere vereyimde paramı geri versinler diyecek kıvama geldim resmen.

Sorunum şöyle;
Örnek oyun olarak dota 2'yi ele alayım driver, directx vs her şey güncel olmasına rağmen oyun karakter seçim ekranına geldiğinde o şekilde donup kalıyor arkada sesler devam ediyor yani oyun çalışıyor ama görüntü yok. Diğer oyunlarda da directx hatası verip geri atıyor örnek resimleri altta veriyorum ama buradan da yazayım mesela DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED saatin orada da görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu diyor. 4300 TL'lik bu oyun canavarında ben 1 oyun dahi oynayamadım. Siz sormadan söyliyeyim korsan da orijinal de aynı yanı ikisinde de aynı sorunlar var. Ayrıca mesela film izliyorum online orada da bazen donarak ilerliyor bir süre sonra bu donma aralığı artıyor. Serviste donanımsal bir hata bulunamadı windows 8.1 sıfırlanıp geri verildi ibaresi düşmüşler. Yardımcı olabilir misiniz sizce neden kaynaklanıyor olabilir?
hata 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminizi Win10'a geçirin ve sürücülerinizi güncelleyin. DX11 ve Visual kütüphanenizin güncel olduğuna emin olun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı