Toshiba Satellie L40-12N BIOS Pili Bitti

Periergos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Toshiba markasının Satellite L40-12N modeli var elimde ve cihazın BIOS pili bitmiş. Her açılışta BIOS ayarları ve tarih sıfırlanıyor. Cihazın kendi pili de yok. Biraz araştırmalarım sonucunda bu cihazın BIOS pilinin değiştirmenin çok zahmetli olacağını gördüm, bildiğimiz pillerden değil ve ekranıyla kasasını ayırıp kasasını tamamen açmak gerekiyor. Ben bu cihaza kendi pilini alsam, yani bildiğimiz dizüstü bilgisayar pili bu şekilde BIOS açık kalır mı? Sorunumu çözer mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teoride evet cihazın BIOS ayarlarnı saklar. Ama bu her zaman geçerli değil. Durduk yere sıfırlanmalar yaşatıyor çoğu cihazda. Yani sağlıklı bir işlem değil. En doğurusu BIOS pilini değiştirmek. Siz yapamazsannız yapabilecek bir ustaya verin.

Teşekkür ederim Gökhan Tekyılıdırım. Başka fikri olan var mı arkadaşlar? Durumu yaşayıp da normal pil ile çözen var mı?

Arkadaşım çekinmek değil güvenilir tamirci yok, bilgisayar şahsımın değil ve eski bir bilgisayar, BIOS pili bildiğimiz tarz çıkar yeninisi tak türünden değil. Size soruyorum ki normal pil alsam sorun çözülür mü? Bilgisi olan cevap versin, teşekkürler.

Yahu normal pil alsam diyorsun normali alsan içini açmayacak mısın? Kimin olduğu önemli değil güvenilir diye bir şey yok götür Vatan bilgisayar servisine ücretli şekilde yaptır madem güvenmiyorsun kimseye. AA pil alsan nasıl çözülecek biri 1.2/1.5V biri 3V nasıl düşünebilirsin bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşuna yorum yapanın ilk mesajları okuyan zaten anlayacaktır. Normal pil AA pil olarak bilinir açıkça belirtmediğin için suç sizin. Laptoplarda zaten bilinen masaüstüler dahil 2032 genellikle kullanıldığını çoğu kişi bilir. Çok eski ve özel BIOS'larda 2035 ve çok değişken olmayan bir iki farklı türü mevcut. Bunları da belirtmediğinize göre siz boş yorum yapmayı bırakıp sorunu düzgünce açıklayacaksanız açıklayın ve söylenilenleri yapın eğer bilginiz yoksa.

Bak arkadaşım açık ve net bir şekilde soru sormuşum, ne yapacağım seni ilgilendirmez, tavsiye vermişsin tamam artık susabilirsin yapıp yapmamak bana kalmış. Sorumun cevabını biliyorsan yaz bilmiyorsan yazma, hatta biliyorsan da yazma, bu yoruma da cevap yazma. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı