Çözüldü Toshiba Satellite için EFI nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TrAhmet

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Yazılım/Donanım uğraşıyor
RAM
4 GB RAM
Ekran kartı
Intel 5500
İşlemci
Intel i3 5.nesil işlemci.
Merhaba Toshiba'nın bir Satellite bilgisayarı ile uğraşıyorum. Intel Wi-Fi kartı var. Sorun ise ses yok, Wi-Fi yok, ethernet yok. istediğim şey ise EFI dosyasını güncellemek. Yardımcı olabilir misiniz? Bir de açılınca yazı açılmasın(verbose), Apple logosu gelsin istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Toshiba'nın bir Satellite bilgisayarı ile uğraşıyorum. Intel Wi-Fi kartı var. Sorun ise ses yok, Wi-Fi yok, ethernet yok. istediğim şey ise EFI dosyasını güncellemek. Yardımcı olabilir misiniz? Bir de açılınca yazı açılmasın(verbose), Apple logosu gelsin istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ses için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Wi-Fi için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ethernet için model belirtmelisin. Biraz beklersen bilgisyara geçip ben yapabilirim düzenlemeleri.

Wi-Fi tanıtılmış. Yazılar kalkmış hali. Ancak gördüğüm kadarıyla ne ekran kartını tanıtmışsın ne SMBIOS ve ROM bilgilerini düzenlemişsin. Ne bataryanı tanıtmışsın.

Evet direkt gelen EFI ile kurulum yaptım sonra düzenleyecektim fakat 4 saate filan yüklendi ondan dolayı EFI düzenleyemedim
Bilgisayar modeli

Toshiba Satellite C55​

Bu arada toucpadde sol Click sağ Click'te çalışmıyor.

Nasık yapacağım normal toucpad üzerine tıkladığımda algılamıyor ki.
Bir ricam var bir de ekran kartını tanımlayabilir misin? Intel 5500 ekran kartı.
@yusufklncc @Yiğit Gençer

Hocam hallettim zaten teşekkür ederim farklı bir forumda.

Yusufklncc yardımcı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı