Toshiba Satellite M50-A-JJ1 SSHD ile Reboot And Select Proper Boot Sorunu

KomandoUgur98

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sıkıntımı dile getirmek istiyorum. Benim bir Toshiba Satellite M50-A-JJ1 model laptopum var. Bundan iki ay öncesine kadar laptopumu sorunsuz bir şekilde kullanıyordum hatta günlük temizliğini bile yapıyordum diyebilirim. Neyse bir gün harddiskimden periyodik olarak "tık" sesleri gelmeye başladı. İlk başlarda bu sesler laptopun performansını kötü yönde etkilemiyordu ki bir zaman sonra da laptopu bir hayli ağırlaştırdı. Disk kullanımı %100'lere çıkmaya başladı. Dosya açmaya kalktığımda bile 5 dakikaya anca açılıyordu. Bende internetten 1TB Seagate model SSHD satın aldım. Alırken özelliklerine de baktım. SSHD elime geçtiği anda laptopuma monte ettim. Fakat "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" şeklinde bir hata almaya başladım. BIOS'a da baktım sistemde görünüyor. Fakat neyin ters gittiğini bir türlü anlayamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı