Çözüldü Touchpad üzerine çay döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rebellion_47

Picopat
Bilgisayar başında çay içerken yanlışlıkla elim bardağa çarptı ve yalnızca touchpad üzerine döküldü. Doğal olarak bilgisayarı kapattım ve bataryayı çıkarttıktan sonra 1 saat kurumaya bıraktım. Çay touchpad tuşlarından içeriye sızdı. Anakarta veya klavyeye ulaşamadı. Şu anda hiçbir sorun yok ama touchpad çalışmıyor. Touchpad tuşları normal ama dokunmatik kısmı işlemiyor. Parmağımı hızlı ve art arda hareket ettirdiğim zaman olduğu yerden uzaklaşıyor ama mıknatısla çekilir gibi geri eski yerine dönüyor.

Açıp temizlesem sorun düzelir mi? Ona göre bu riski alacağım çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bence hiç öyle bir şey yapma onun yerine mouse al zaten Anakart'a ulaşmadığını söylemişsin mouse sayesinde bilgisayarı daha rahat kullanırsın ve tek çözüm bu gibi görünüyor.
Zaten bilgisayarı gün içinde fareyle kullanıyorum ama yatakta veya koltukta otururken touchPad kullanıyorum. Aslında touchPad üzerindeki yuvarlak faremsi şeyi kullanabilirim. Şu anda bilgisayarda sıcak olduğundan ilk açtığımdakine göre daha iyi çalışıyor. Biraz daha kurusa düzelir belki.
Bu arada çayım şekersizdi. Bu yüzden çayı şekerle içmemelisiniz.

Geri
Yukarı